Automotive

26. března 2019 11:15

Nabídku společnosti Sandvik Coromant doplňují nejnovější vrtáky pro výrobu děr v hliníkových automobilových součástech

Poslední novinky společnosti Sandvik Coromant budou přínosem pro výrobu automobilových součástí


Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, vyvinula dva nové vrtáky optimalizované pro vrtání hliníkových automobilových součástí. Vrtáky CoroDrill® 400 a CoroDrill® 430, které jsou ideální pro obrábění součástí vyráběných ve středně velkých až velkých výrobních sériích, umožňují zvýšení výrobní kapacity a snížení nákladů, a rovněž nabízejí i delší životnost a vyšší bezpečnost obráběcího procesu. Tyto vrtáky jsou navíc doplňovány závitníky CoroTap® 100, 200, 300 a 400, které jsou rovněž optimalizované pro závitořezné operace při obráběn materiálů ISO N a pomáhají vytvořit komplexní nabídku pro výrobu děr dostupnou z jediného zdroje, která je určena všem, kteří se zabývají výrobou hliníkových automobilových součástí.


Výrobci automobilů stále častěji využívají hliníkové součásti, které pomáhají snížit hmotnost vozidel a zvýšit účinnost paliva,“ říká Aaron Howcroft, globální produktový manažer ze společnosti Sandvik Coromant. „Tyto nové vrtáky, nabízené ve třídách optimalizovaných pro obrábění materiálů ISO N nabízejí celou řadu výhod, mimo jiné vysokou spolehlivost, vyšší přesnost, nízké náklady na vyrobenou díru, delší a konzistentnější životnost nástroje, vysokou opakovatelnost a vyšší provozní bezpečnost.

Oba vrtáky, CoroDrill 400 i CoroDrill 430, jsou společností Sandvik Coromant dodávány v nástrojové třídě N1BU, což je třída slinutého karbidu, navíc prvně uvedený lze rovněž objednat v nové třídě N1DU, tedy jako nástroj z armovaného polykrystalického diamantu (PCD). Třída N1DU umožňuje použití PCD po celé délce břitu, proto nabízí mnohem delší životnost nástroje. Vzhledem k nízkému koeficientu tření a vysoké tepelné vodivosti PCD jsou břity nástroje méně náchylné k vytváření nárůstku na břitu (BUE). Jako obecné pravidlo společnost Sandvik Coromant doporučuje použít třídy slinutých karbidů v případě, že počet děr je nízký a riziko při manipulaci s nástrojem je vysoké, zatímco použití PCD tříd je vhodnější, je‑li počet děr vysoký a je požadována vyšší produktivita.

Pro vrtání do plného materiálu je doporučeno použití vrtáku CoroDrill 400, protože jeho drážky mají větší objem a umožňují lepší odvádění třísek. Pro vrtání do materiálu s předzhotovenými nebo předlitými dírami je vhodnější vrták CoroDrill 430, protože má tři drážky pro odvod třísek, které zlepšují jeho stabilitu a udržuji správnou polohu vrtáku bez ohledu na odchylku souososti s předzhotovenou dírou.

Mezi další optimalizované prvky vrtáků CoroDrill 400 a CoroDrill 430 patří leštěné drážky pro odvod třísek a přesné kanálky pro přívod řezné kapaliny, které podporují využití mikrolubrikace (MQL – minimum quantity lubrication). Tyto vrtáky jsou běžně k dispozici ve standardních průměrech 5, 6.8, 7, 8.5, 10.2 a 12.5 mm, což odpovídá velikostem závitů M6, M8, M10, M12, respektive M14. Pro další typy aplikací lze rovněž objednat varianty v provedení na zakázku. Tyto nové nástroje jsou součástí sortimentu optimalizovaných slinovaných rotačních nástrojů Sandvik Coromant, unikátní řady pro specifické potřeby speciálně upravených slinovaných rotačních nástrojů, která nabízí extrémní efektivitu, spolehlivost a trvanlivost. Tuto řadu optimalizovaných nástrojů by zákazníci měli volit v případě, že je vyžadován nástroj, který je speciálně určený pro daný materiál nebo aplikaci.

Tyto vrtáky umožňují následné použití nástrojů řady CoroTap 100, 200, 300 a 400 – závitníků, které byly rovněž navrženy speciálně pro obrábění materiálů ISO N. CoroTap 100 je závitník s přímými drážkami určený pro použití ve slepých i průchozích dírách, který se vyznačuje přerušovaným profilem zubu (přerušovanou šroubovicí) umožňující snížení kroutícího momentu a lepší pronikání řezné kapaliny.

CoroTap 200 je závitník se šroubovitým podbroušením drážky na špičce nástroje vhodný pro průchozí díry a CoroTap 300 závitník se šroubovitou drážkou určený pro slepé díry. Tyto závitníky jsou k dispozici buď v provedení s velkým úhlem stoupání šroubovice (35 °) a bez povlaku, které je určeno pro obrábění hliníkových slitin s nízkým obsahem Si, nebo v provedení s malým úhlem stoupání šroubovice (15 °) a s povlakem nebo bez povlaku, které je určeno pro obrábění abrazivních hliníkových slitin s vysokým obsahem Si. CoroTap 400 jsou tvářecí závitníky vhodné pro použití v průchozích i ve slepých dírách, které mají optimalizovaný profil zubu a délku závitové části, což přispívá ke snížení velikosti kroutícího momentu při obrábění hliníkových součástí.

Podrobnější informace naleznete na: www.sandvik.coromant.com/cs-cz/products/corodrill_400_430/Pages/how-to-use.aspx ; www.sandvik.coromant.com/cs-cz/products/pages/tapping-tools.aspx

www.sandvik.coromant.com/cs

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]