Automotive

06. prosince 2018 00:09

Měřicí modul PAPAGO „Environment monitor“

PAPAGO measuring module® jsou měřicí a monitorovací moduly, které tvoří ucelenou a stále se rozrůstající řadu. Nejnovějším přírůstkem je PAPAGO TH 2DI DO ETH, tedy kombinovaný modul pro monitorování teploty, vlhkosti a dvoustavových vstupů. K dispozici je s rozhraním Ethernet, verze s WiFi se připravuje.

Co PAPAGO TH 2DI DO umí?

Typickou aplikací popisované modul PAPAGO bude monitorování prostředí v rozvaděči, racku s výpočetní technikou či jiného uzavřeného systému. PAPAGO má vstup pro teplotní a vlhkostní čidlo a dále dva vstupy pro kontakt. Na ty mohou být připojeny například dveře od rozvaděče a záplavové čidlo. Relový výstup lez využít například k signalizaci, či k sepnutí ventilátoru a podobně.

Společné vlastnosti modulů PAPAGO:

 • Komunikační rozhraní Ethernet nebo WiFi
 • Napájení PoE pro verzi s rozhraním Ethernet. Možnost připojení síťového adaptéru zůstává.
 • Interní webové stránky a mnoho komunikačních protokolů (viz dále)
 • Jednoduché nastavení na interních webových stránkách nebo přes rozhraní USB.
 • Interní paměť a zálohované hodiny reálného času. Do paměti jsou automaticky ukládána naměřená data i s časem měření v případě, že dojde ke ztrátě komunikace. Po obnovení spojení jsou data automaticky doposlána.
 • Kovová robustní krabička s pěkným vzhledem, která může být montována i na lištu DIN. Na krabičce jsou popisy, které umožní zapojení bez nahlížení do manuálu.
 • Skvělá cena
 • Možnost zobrazení, uložení a vyhodnocení dat v programu Wix (wix.papouch.com), který je pro menší počty měřených veličin zdarma.

Komunikace:

Moduly PAPAGO ETH a PAPAGO WiFi komunikují několika standardními protokoly. To umožňuje moduly snadno začlenit do větších systémů a data zpracovávat.

Klasickým protokolem pro využití v automatizaci je MODBUS TCP. Další komunikační možností je protokol SNMP, včetně posílání zpráv typu TRAP při nastavených událostech. Možné je také využít protokol HTTP GET s otevřenými nebo šifrovanými daty, který se těší velké oblibě a nepotřebuje pevnou IP adresu. Moduly PAPAGO umí také poslat email při nastavených událostech. Z důvodů zpětné kompatibility je možné využít i protokol SPINEL (firemní otevřený a dobře popsaný protokol Papouch s.r.o). Všechny měřené veličiny jsou samozřejmě vidět na interních webových stránkách.

Dostupné moduly řady PAPAGO:

 • 2TH – Měření teploty a vlhkosti ve dvou místech. Využívají se polovodičová čidla.
 • 2PT – Měření teploty ve dvou místech, používají se čidla Pt100
 • 2TC – jako 2PT, ale s termočlánky typu K
 • 5HDI DO – Snímání stavu 5 digitálních vstupů určeno zejména pro měřiče energií s impulsním výstupem.
 • TH 2DI DO – modul popisovaný v tomto článku

Všechny uvedené moduly PAPAGO je možné objednat s rozhraním Ethernet nebo WiFi. V době, kdy čtete tento článek, jsou některé moduly PAPAGO dostupné s rozhraním GPRS. PAPAGO je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici výrobce poradí s jejich aplikací.

Moduly PAPAGO dodává Papouch store s.r.o., www.papouch.com .

Obrázek 1: Modul PAPAGO monitoruje vlhkost, teplotu a dva kontakty

Obrázek 2: Připojení sensorů k PAPGO TH 2DI DO ETH

Obrázek 3: Příklad interní webové stránky

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]