Automotive

11. května 2018 10:34

Iveco Czech Republic překonalo výrobní rekord a potvrdilo pozici lídra na trhu autobusů v České i Slovenské republice

Výroba v roce 2017 byla nejvyšší za celou historii závodu. IVECO BUS se stal absolutním lídrem na trhu autobusů v České i Slovenské republice.

Rok 2017 byl pro společnost Iveco Czech Republic, a. s., úspěšný. Stoupající zájem o meziměstskou řadu Crossway vyráběnou ve Vysokém Mýtě je hlavním důvodem nového výrobního rekordu 4 104 vozů (meziroční nárůst o 5,6 %). Jedná se o vůbec nejvyšší výrobu v celé historii závodu ve Vysokém Mýtě. Přes 92 % vozů bylo prodáno do zahraničí, přičemž na prvním místě figuruje Francie, následována Německem, Kazachstánem a Itálií. Právě díky exportu obdržela společnost Iveco Czech Republic druhé místo v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993–2016“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně.

V loňském roce vzrostl tržní podíl značky IVECO BUS v České republice o 17,8 % na celkových 43 %, čímž potvrzuje pozici lídra na trhu autobusů. IVECO BUS se zároveň stal absolutním lídrem v segmentu meziměstských autobusů s tržním podílem 58,4 %, a to díky nejúspěšnější evropské řadě Crossway, která se vyrábí ve Vysokém Mýtě. Kromě toho dosáhla značka IVECO BUS v České republice úspěch i v segmentu městských autobusů, s celkovým tržním podílem 44,16 %; a na trhu minibusů s tržním podílem 41,6 %. Mezi významné tuzemské odběratele autobusů IVECO BUS v roce 2017 patří například společnosti Arriva a BusLine. V listopadu byla uzavřena rámcová smlouva s BusLine, na jejímž základě může firma nakoupit až 399 nových vozů, z nichž většina se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě.

Na Slovensku se v roce 2017 stal IVECO BUS opět jedničkou v počtu registrací autobusů za rok s tržním podílem 48,4 %. Největšími zákazníky byly společnosti SAD Zvolen, SAD Žilina, SAD Trenčín, SAD Dunajská Streda, SAD Lučenec a Arriva.

Produktová řada Crossway se stala jedničkou i ve východoevropském regionu, který zahrnuje 10 zemí – Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Českou republiku a Slovensko, a to s celkovým tržním podílem v segmentu meziměstských vozů 59,4 %.

Na evropské úrovni si meziměstská řada vozů IVECO BUS ještě více upevnila svou vedoucí pozici, když svůj 42% podíl na trhu z roku 2016 navýšila v minulém roce o dalších 5 %. Loňský rok byl velice úspěšný po všech stránkách, neboť model Crossway Low Entry získal prestižní ocenění v anketě IBC (International Bus & Coach) a zároveň byl ve verzi Natural Power korunován za „2018 Sustainable Bus of the Year“.

Sylvain Blaise, viceprezident IVECO a ředitel IVECO BUS, prohlásil: „Díky svým zkušenostem a dlouhodobě ambiciózní investiční strategii dosáhla společnost Iveco Czech Republic nejvyšší produkce ve své historii a dále obohatila své portfolio produktů o nový třínápravový Crossway, verzi Crossway Natural Power a taktéž o rozšířenou nabídku vozů Evadys. Společnost je odhodlána udržet si svou konkurenceschopnost a výrazně přispívat k růstu národního průmyslu a ekonomiky. Jako vedoucí značka na poli trvalé udržitelnosti se IVECO BUS výrazně zapojuje do ekologických programů a v roce 2017 zavedla ve svém výrobním závodě ve Vysokém Mýtě nový trvale udržitelný systém vytápění.“

Redakčně zpracováno z www.ivecobus.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]