Automotive

11. května 2017 14:27

Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci světlometů

Společnost Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci hlavních automobilových komponent (světlometů) v Evropě.

▪ Otevření nového závodu na ploše 54 000 m2 v Mošnově v České republice s roční kapacitou 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel
▪ Očekává se, že firma bude schopna flexibilně reagovat na poptávku v souladu s výrobní strategií značek Hyundai­‑Kia a zvýší šanci na zakázky od globálních výrobců automobilů v Evropě

Firma Hyundai Mobis (burzovní index KRX:012330), dodavatel hlavních automobilových komponentů pro globální výrobní základny společnosti Hyundai­‑Kia Motor Company, oznámila 18. dubna, že otevřela nový závod na výrobu světlometů v České republice a zahájila produkci. Hyundai Mobis plánuje, že tento závod bude fungovat jako výrobní základna hlavních automobilových součástek pro evropský trh, přispěje ke zvýšení globální konkurenceschopnosti značek Hyundai­‑Kia operujících v Evropě a zároveň urychlí pronikání produktů ke globálním výrobcům automobilů v Evropě.
Dodavatel pro automobilový průmysl investoval zhruba 140 miliard jihokorejských wonů do otevření nového 54 000 m2 velkého závodu na výrobu světlometů na ploše 190 000 m2 v Mošnově, nedaleko Ostravy. Tento závod má roční výrobní kapacitu 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel, celkově 1 500 000 světel.

Společnost očekává, že díky dodávkám světlometů z tohoto závodu do továrny Hyundai v České republice a továrny Kia na Slovensku, které jsou obě v dojezdové vzdálenosti 2 hodin, bude schopna ušetřit čas a náklady na dopravu a zároveň bude schopna reagovat v reálném čase na požadavky výrobců automobilů v rámci jejich výrobních strategií. Před otevřením tohoto závodu trvalo více než měsíc přepravit světlomety vyrobené v závodě Gimcheon v Jižní Koreji, které musely být posílány z Busanu do přístavu ve slovinském Koperu. Tím bylo omezené zavedení flexibilní výrobní strategie, která by vyhovovala okolnostem.

Od teď budou přední světlomety montovány jako moduly předního rámu v závodech Hyundai Mobis v Čechách a na Slovensku, a budou dodávány do všech závodů Hyundai­‑Kia zatímco zadní světla budou dodávána přímo do závodů, kde se provádí finální montáž. Dodavatel automobilových dílů bude rovněž vyrábět světlomety pro následný trh a dodávat do lokálních distribučních center na Slovensku. Tímto způsobem chce firma snížit náklady na zásoby, zkrátit dodací lhůty a následně zlepšit poprodejní služby pro zákazníky značek Hyundai­‑Kia v Evropě.

Společnost Hyundai Mobis očekává, že nový závod pomůže zlepšit šance na získání zakázek na světlomety, které představují hlavní produkt s vysokou přidanou hodnotou. Jako globální výrobce automobilů považuje včasné dodávky a okamžitou odezvu na neočekávané situace za stejně důležitý faktor jako technickou zručnost a konkurenceschopnost v oblasti kvality při výběru dodavatelů dílů pro automobily. Lokální výrobní základny představují v boji o zakázky obrovskou výhodu nad konkurencí.

Od roku 2009, kdy společnost v závodě Gimcheon vyrobila první světlomet pro Sorento, KIA, rapidně zdokonalila svou technologii a konkurenceschopnost v oblasti kvality a vybudovala si pozici špičkového výrobce.

Konkrétněji řečeno, v roce 2011 společnost Hyundai Mobis úspěšně uvedla na trh systém HID Full AFLS* a stala se první korejskou firmou, která v roce 2012 začala prodávat technologii LED Full AFLS. V loňském roce rovněž dokončila vývoj systému ADB*, jehož masivní výroba je ve světě realizována jen ojediněle. Díky této konkurenceschopnosti společnost Hyundai Mobis v současné době dodává světlomety mnoha globálním výrobcům automobilů, jako jsou například firmy Volkswagen, Chrysler, Mitsubishi, Mazda a Subaru.

„Abychom byli schopni vyrábět automobilové díly a zároveň rychle reagovat a vyhovět stále se měnícím místním podmínkám a regulačním požadavkům, je nezbytné mít k dispozici lokální výrobní základny klíčových automobilových dílů,“ řekl Jeon Yong­‑duk, výkonný viceprezident divize automobilových součástek společnosti Hyundai Mobis.

„Náš závod v České republice jsme vybudovali jako výrobní základnu specializovanou na klíčové součásti automobilů pro Evropu a prostřednictvím agresivního prodeje upevníme naši pozici v tomto regionu.“

Zatím má společnost Hyundai Mobis lokální výrobní základny klíčových automobilových komponent na všech kontinentech, aby byla schopna zajišťovat rychlé a efektivní dodávky dílů. Společnost provozuje továrnu na výrobu světlometů, závod na výrobu modulů v Mexiku, který zajišťuje dodávky autodílů ve Spojených státech amerických, a rovněž otevřela závod na výrobu audia v Indii. V Číně aktivně reaguje na poptávku, provozuje zde závody na výrobu klíčových dílů, jako například továrny na výrobu světlometů v Jiangsu, airbagů v Šanghaji, brzdových součástek ve Wuxi a elektronických součástek do automobilů v Tianjinu.

www.protext.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]