Automotive

11. května 2017 14:27

Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci světlometů

Společnost Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci hlavních automobilových komponent (světlometů) v Evropě.

▪ Otevření nového závodu na ploše 54 000 m2 v Mošnově v České republice s roční kapacitou 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel
▪ Očekává se, že firma bude schopna flexibilně reagovat na poptávku v souladu s výrobní strategií značek Hyundai­‑Kia a zvýší šanci na zakázky od globálních výrobců automobilů v Evropě

Firma Hyundai Mobis (burzovní index KRX:012330), dodavatel hlavních automobilových komponentů pro globální výrobní základny společnosti Hyundai­‑Kia Motor Company, oznámila 18. dubna, že otevřela nový závod na výrobu světlometů v České republice a zahájila produkci. Hyundai Mobis plánuje, že tento závod bude fungovat jako výrobní základna hlavních automobilových součástek pro evropský trh, přispěje ke zvýšení globální konkurenceschopnosti značek Hyundai­‑Kia operujících v Evropě a zároveň urychlí pronikání produktů ke globálním výrobcům automobilů v Evropě.
Dodavatel pro automobilový průmysl investoval zhruba 140 miliard jihokorejských wonů do otevření nového 54 000 m2 velkého závodu na výrobu světlometů na ploše 190 000 m2 v Mošnově, nedaleko Ostravy. Tento závod má roční výrobní kapacitu 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel, celkově 1 500 000 světel.

Společnost očekává, že díky dodávkám světlometů z tohoto závodu do továrny Hyundai v České republice a továrny Kia na Slovensku, které jsou obě v dojezdové vzdálenosti 2 hodin, bude schopna ušetřit čas a náklady na dopravu a zároveň bude schopna reagovat v reálném čase na požadavky výrobců automobilů v rámci jejich výrobních strategií. Před otevřením tohoto závodu trvalo více než měsíc přepravit světlomety vyrobené v závodě Gimcheon v Jižní Koreji, které musely být posílány z Busanu do přístavu ve slovinském Koperu. Tím bylo omezené zavedení flexibilní výrobní strategie, která by vyhovovala okolnostem.

Od teď budou přední světlomety montovány jako moduly předního rámu v závodech Hyundai Mobis v Čechách a na Slovensku, a budou dodávány do všech závodů Hyundai­‑Kia zatímco zadní světla budou dodávána přímo do závodů, kde se provádí finální montáž. Dodavatel automobilových dílů bude rovněž vyrábět světlomety pro následný trh a dodávat do lokálních distribučních center na Slovensku. Tímto způsobem chce firma snížit náklady na zásoby, zkrátit dodací lhůty a následně zlepšit poprodejní služby pro zákazníky značek Hyundai­‑Kia v Evropě.

Společnost Hyundai Mobis očekává, že nový závod pomůže zlepšit šance na získání zakázek na světlomety, které představují hlavní produkt s vysokou přidanou hodnotou. Jako globální výrobce automobilů považuje včasné dodávky a okamžitou odezvu na neočekávané situace za stejně důležitý faktor jako technickou zručnost a konkurenceschopnost v oblasti kvality při výběru dodavatelů dílů pro automobily. Lokální výrobní základny představují v boji o zakázky obrovskou výhodu nad konkurencí.

Od roku 2009, kdy společnost v závodě Gimcheon vyrobila první světlomet pro Sorento, KIA, rapidně zdokonalila svou technologii a konkurenceschopnost v oblasti kvality a vybudovala si pozici špičkového výrobce.

Konkrétněji řečeno, v roce 2011 společnost Hyundai Mobis úspěšně uvedla na trh systém HID Full AFLS* a stala se první korejskou firmou, která v roce 2012 začala prodávat technologii LED Full AFLS. V loňském roce rovněž dokončila vývoj systému ADB*, jehož masivní výroba je ve světě realizována jen ojediněle. Díky této konkurenceschopnosti společnost Hyundai Mobis v současné době dodává světlomety mnoha globálním výrobcům automobilů, jako jsou například firmy Volkswagen, Chrysler, Mitsubishi, Mazda a Subaru.

„Abychom byli schopni vyrábět automobilové díly a zároveň rychle reagovat a vyhovět stále se měnícím místním podmínkám a regulačním požadavkům, je nezbytné mít k dispozici lokální výrobní základny klíčových automobilových dílů,“ řekl Jeon Yong­‑duk, výkonný viceprezident divize automobilových součástek společnosti Hyundai Mobis.

„Náš závod v České republice jsme vybudovali jako výrobní základnu specializovanou na klíčové součásti automobilů pro Evropu a prostřednictvím agresivního prodeje upevníme naši pozici v tomto regionu.“

Zatím má společnost Hyundai Mobis lokální výrobní základny klíčových automobilových komponent na všech kontinentech, aby byla schopna zajišťovat rychlé a efektivní dodávky dílů. Společnost provozuje továrnu na výrobu světlometů, závod na výrobu modulů v Mexiku, který zajišťuje dodávky autodílů ve Spojených státech amerických, a rovněž otevřela závod na výrobu audia v Indii. V Číně aktivně reaguje na poptávku, provozuje zde závody na výrobu klíčových dílů, jako například továrny na výrobu světlometů v Jiangsu, airbagů v Šanghaji, brzdových součástek ve Wuxi a elektronických součástek do automobilů v Tianjinu.

www.protext.cz

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]