Automotive

05. ledna 2021 13:55

Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí

Fotogrammetrická řešení od divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, předního světového výrobce a dodavatele 3D měřicích technologií, nabízejí rychlost a flexibilitu v celé řadě aplikací v průmyslové výrobě. Tyto kamerové optické systémy poskytují bezkonkurenční vysokorychlostní sběr dat a jsou navržené tak, aby v každé situaci umožňovaly měření a zpracování dat na komfortní uživatelské úrovni.

Zařízení, založená na principech digitální fotogrammetrické analýzy, používají pro sběr dat digitální kameru s vysokým rozlišením. Měřený díl je na začátku označen referenčními značkami a vyfotografován z několika směrů. Pokrytí skrytých bodů nebo prvků, jako jsou otvory nebo hrany, je zajištěno vhodnými adaptéry. Pořízené obrázky se následně zpracovávají buď současně se sběrem dat (online zpracování), nebo po jejich sběru (offline zpracování) prostřednictvím fotogrammetrického softwaru.

Systémy AICON DPA pro snadnou a vysoce přenosnou fotogrammetrii

Hexagon Manufacturing Intelligence pro fotogrammetrická měření nabízí systémy z řady AICON DPA Series. Ty jsou postavené pouze na příruční kameře a specializovaném softwaru. Jsou k dispozici ve třech konfiguracích, každý s unikátní sadou funkcí a výhod. Společným základem je moderní software DPA Pilot.

DPA INDUSTRIAL, špičková průmyslová fotogrammetrie do dílenského prostředí

 Systém DPA Industrial je postavený na digitální kameře C1 Camera s rozlišením 50 Mpx. Proces měření je zjednodušen tím, že uživatel pouze definuje zorné pole a pořízení obrazu, zatímco nastavení a zpracování probíhá v softwaru DPA Pilot. DPA Industrial představuje ideální měřicí řešení pro rychlé a snadné měření. Poskytuje plně automatický pracovní postup, který může řídit libovolný uživatel s minimálním zaškolením, od označení a vyfotografování po výpočet a vytváření protokolů měření.

Systém poskytuje přesnost měření 10 µm. DPA Industrial je dodáván s kompletní sadou referenčních značek, adaptérů a délkových normálů používaných pro referenci, které tvoří základ výpočtů měření. Disponuje průmyslovým pouzdrem určeným speciálně pro potřeby náročných průmyslových nebo venkovních prostředí.

DPA PROFESSIONAL, standard špičkové fotogrammetrie

 DPA Professional je špičkový fotogrammetrický systém schopný měřit objekty libovolné velikosti. Malé komponenty, ale třeba i strukturu celého letadla. Obvyklá aplikace systému DPA Professional zahrnuje analýzu deformace a tolerancí, měření upínacích prvků a porovnání s CAD.

 Systém je založený na kameře s rozlišením 50 Mpx, s přesností měření 10 µm. Vysokorychlostní připojení WiFi, možnosti dálkového ovládání a provoz bez použití kabelů poskytují zvýšenou přenosnost. Měření větších a složitějších dílů usnadňuje rozsáhlá řada referenčních značek, adaptérů a délkových normálů.

 DPA Professional je systém určený pro odborníky na metrologii, kteří jsou obeznámeni s fotogrammetrickými metodami a dokážou ovládat každý aspekt měření. Představuje ideální řešení pro zkušené operátory měřící v čistém a bezpečném prostředí.

DPA ENTRY, systém pro základní fotogrammetrii

DPA Entry je vhodný pro uživatele pracující v méně náročném průmyslovém prostředí. Je vybavený kvalitní digitální kamerou střední třídy a základním výběrem referenčních značek pro provádění jednoduchých měření.

Jako ostatní modely série AICON DPA stojí i tento systém na stejné softwarové platformě DPA Pilot a poskytuje vynikající výsledky měření uživatelům, kteří jsou dobře proškoleni ve využívání funkcí kamery. S pomocí vybraných cílů a kvalitní kamery s vysokým rozlišením poskytuje systém DPA Entry dostatečnou přesnost pro celou řadu aplikací.

Systém obsahuje kameru s rozlišením 20 Mpx a poskytuje přesnost měření do 15 µm. Obsahuje základní řadu referenčních značek a délkových normálů určená pro měření jednoduchých dílů.


Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Poskytuje i kompletní nabídku sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení

Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]