Automotive

25. září 2017 11:01

Efektivní výpočet času obrábění na CNC strojích značky DOOSAN

Hledáte efektivní nástroj pro rychlou a přesnou kalkulaci zakázky na základě podkladů pro výrobu? Pro zkrácení času přípravy technologie? Pro zvýšení produktivity? Nebo pro zamezení problému s kolizemi? Pokud je Vaše odpověď na některou z otázek ANO, máme pro Vás tip pro řešení programového vybavení ve spolupráci s vysoce produktivními stroji značky DOOSAN v zastoupení společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, s. r. o.
Pro snadnou a rychlou tvorbu technologie pro stroje značky DOOSAN s řídicími systémy FANUC a HEIDENHAIN je možné využít CAD/CAM systém ALPHACAM. Alphacam je produktem společnosti VERO SOFTWARE a je dodáván dle konfigurace modulů pro frézování, soustružení, drátořez a jiné.

Simulace revolverové hlavy

Nezáleží, v jakém formátu jsou k dispozici data pro výrobu. Zpracovávat lze 2D podklady, jako jsou například DWG, DXF soubory, ale také výkresy ve formátu PDF a stejně tak 3D objemové modely všech běžně používaných CAD formátů.

Použití závitovacího cyklu

Díky funkcím pro automatizaci je pak samotná tvorba technologie rychlá a efektivní. Vytvořené NC dráhy je možné generovat pro různé typy CNC strojů, a to i v případě, že jsou řídicí systémy jednotlivých strojů rozdílné. Není nutné pro každý CNC stroj vytvářet technologii vždy od začátku, stačí stávající technologie jednoduše upravit (v případě potřeby, např. z důvodů větších rozdílů v konfiguraci CNC strojů). Další velkou výhodou programování v systému Alphacam je velké množství uživatelských vstupů a úprav NC drah nástrojů. Ty můžete upravovat jako celek nebo jako samostatné části NC drah nástrojů.

Ověření obrábění na stroji DOOSAN PUMA TT 1500 SY

Součástí programu Alphacam je také simulace obrábění včetně modelu CNC stroje na základě drah nástroje. Pro přesnou simulaci a verifikaci dle NC kódu je možné připravenou technologii odeslat jedním tlačítkem do programu EUREKA, který umožňuje simulaci včetně všech funkcí a cyklů daného stroje a pro výpočet reálného času obrábění, sloužícího k tvorbě cenové nabídky.
EUREKA provádí kompletní 3D simulaci obráběcích strojů prostřednictvím jednoduchého a intuitivního grafického rozhraní. Pomáhá zamezit rizikům zničení drahých obráběných součástí, nástrojů, upínačů i kolizím samotného CNC stroje, z důvodů chyb v programování.

Verifikace NC kódu EUREKA

Simulace více součástí, více palet a více počátků obrábění, včetně výměn nástrojů a cyklů měření sondou. Simulace vícekanálových soustružnicko-frézovacích strojů běžících nezávisle, synchronizovaně nebo v souvislých 5 osách. Následně je k dispozici analýza a porovnání CAD modelu s obrobeným kusem se zvýrazněním ploch pod nebo nad tolerancí.
Na základě výše uvedených funkcí a při správném nastavení parametrů obou systémů, umožňuje EUREKA vytvářet souhrnné časové zprávy a dosáhnout tak reálných časů výroby (s tolerancí dle konfigurace CNC stroje do 1–7 % celkového času obrábění). EUREKA se díky kompletní 3D simulaci obráběcích strojů značky DOOSAN může stát pomocníkem při volbě správného stroje pro daný typ obrobku.

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, s. r. o.
Blanenská 1965, 664 34 Kuřim
tel.: +420 541 263 636
fax: +420 541 263 637
e-mail: info@tecnotrade.cz
www.tecnotrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]