Automotive

14. června 2021 09:41

Dopag představuje nové produkty pro jedno-komponentní dávkování

Mazání uvnitř komponentů klade nároky nejen na cílené aplikace maziva na danou plochu, ale i přesné množství materiálu, které má být na díl naneseno. Proto společnost Dopag vyvinula rotační aplikátor pro 360 ° lubrikaci vnitřního povrchu otvorů v komponentu. Aplikátor se uchycuje k DOPAG bodovému ventilu SHV-01. Kombinace ventilu a rotačního aplikátoru zajistí  bezkontaktní nanesení maziva nebo oleje, bod po bodu. Patentovaný rotační aplikátor lze využít pro pokrytí různých průměrů. Aplikace je naprosto přesná a množství nanášeného materiálu lze plynule nastavit. Velký rozsah otáček zajišťuje optimální rozložení materiálu. Vzhledem k tomu, že sedlo ventilu se zcela uzavře, nedochází k nechtěnému přestřiku a materiál se tedy nedostane na místa, kde jeho aplikace není žádoucí. Díky odstředivé funkci je rotační aplikátor vybaven samočisticí funkcí.

Inzerce

Zatímco rotační aplikátor nachází uplatnění především v automatizovaných procesech, jsou aplikace, kdy je ruční nanášení stále nejlepší volbou. Ne vždy je však dostatek prostoru k manipulaci s ruční pistolí. Řešením jsou nové vertikální ruční ventily Dopag. Jedná se o řadu pro bodové dávkování, na principu komorových ventilů a o řadu pro kontinuální dávkování, založené na principu výdejních ventilů. Obě typové řady umožňují jednoduchou a rychlou manipulaci a jsou vhodné pro jakékoli pracovišti obsluhované operátorem. Díky nim lze maziva snadno aplikovat i na těžko dostupná místa. Jsou určeny pro použití ve svislé poloze a je možné jejich upevnění na balancer, který usnadní obsluze manipulaci s ventilem.

Dalšími materiály, kromě maziv a olejů,  které je jsou využívány v různých výrobních procesech, nejen v oblasti automotive, jsou průmyslová lepidla, silikony a těsnící hmoty. Jedno-komponentní zařízení jsou obvykle postaveny na jednom ze dvou základních principů dávkování. Jedná se o zubový nebo pístový systém.

Podívejte se na naše krátké video přestavující jedno komponentní dávkování.

Zařízení vybavené zubovými čerpadly, fungující na podávání materiálu pomocí zubových kol uvnitř čerpadla, jsou velmi flexibilní co do obsahu využití. Výběrem vhodné velikosti čerpadla a následným nastavením rychlosti otáček a tlaku materiálu lze pokrýt poměrně velký rozsah objemu nanášeného materiálu. Obvykle malou úpravou zařízení lze zpracovávat různé materiály na jediném dávkovacím systému. Zubové systémy jsou obzvlášť vhodné pro přesné kontinuální dávkování bez přerušení cyklu.

Pístová dávkovací zařízení jsou historicky osvědčenou, robustní technologií pro dávkování. Modulární design pístových zařízení Dopag, který je konfigurován na míru každému zákazníkovi, využívá principu jedno nebo dvou činného pístového čerpadla. Systémy jsou vhodné mimo jiné k dávkování abrazivních materiálů, které by zubové systémy nadměrně opotřebovávaly.

Prohlédněte si naše zařízení coredis, eldodis, rotordis a vectodis.

Podrobné informace, brožury ke stažení naleznete na stránkách společnosti: www.dopagcz.com

DOPAG Eastern Europe s.r.o., Průmyslová 492, 252 61 Jeneč
Tel.:     +420 777 762 161
Email:   info@dopagcz.com


Mohlo by se Vám líbit

CSi palletising společně s Mobile Industrial Robots plně automatizují přepravu materiálu v FMCG průmyslu

CSi palletising představuje AMR řešení s novým modelem MiR1350, prvním AMR robotem na trhu s certifikací IP52, a demonstruje výhody plně automatizované paletizace pro FMCG […]

Nechte motor správně dýchat

Pouzdro pohonu regulace víření z PBT Vyrobeno laserovým svařováním Vysoká odolnost v horkých a vlhkých podmínkách Vysoká tvarová stabilita Sloučeniny na bázi polybutylentereftalátu (PBT), s kterými přichází německá […]

Spiska usnadní život firmám i organizacím veřejné správy

V pravém slova smyslu moderní řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací uvádí nyní na trh společnost Asseco Solutions, tvůrce produktů HELIOS. Nové cloudové a široce […]