Automotive

15. března 2019 14:22

Co vybrané společnosti připravily na veletrh AMPER?

Na co se mohou těšit návštěvníci vaší expozice na veletrhu AMPER?


Ing. Petr Brynda
Business Development Manager

Letošní expozice Mitsubishi Electric (pavilon V, stánek 3.04) představuje prediktivní údržbu a metody sběru dat, jejich vizualizaci a vyhodnocování. Mitsubishi Electric vyvinula svůj vlastní nástroj na sledování dat. SCADA se v našem pojetí nazývá MAPS – Mitsubishi Adroit Process Suite a výhodou je, že shromažďuje data z komponent automaticky. Pokud bychom sbírali data ze všech zařízení, docházelo by ke vzniku obrovského množství dat. MAPS data zpracovává a analyzuje a v databázi ukládá pouze ta nejdůležitější. V naší expozici budete mít možnost vidět, jak je možné sebraná data vizualizovat. Na velkoplošných obrazovkách Vám předvedeme, jak je možné jednoduše a přehledně zobrazit a vizualizovat sebraná data v grafech, tabulkách a reportech.

www.mitsubishielectric.cz

 

Martin Fišer
Jednatel společnosti Turck, s. r. o.

Vážení návštěvníci,
dovolte mi Vás pozvat k návštěvě prezentace společnosti Turck, s. r. o. na Mezinárodním veletrhu AMPER 2019 v Brně. Naši expozici naleznete v hale V stánek 2.14.
V letošním roce společnost Turck v souvislosti s vývojem průmyslu a současným trendem digitalizace v automatizované výrobě představí kompletní koncept sběru, analýzy a zobrazení dat pomocí cloudových služeb vhodných pro aplikace Industry 4.0.
Díky partnerství se společností Turck Vilant Systems představíme rozšířené možnosti v oblasti radiofrekvenčních identifikačních systémů UHF RFID, díky kterým je schopna nabídnout řešení na míru od hardwaru až po integraci identifikačních řešení do stávajících ERP systémů.
Na stánku samozřejmě nebude chybět ani standardní nabídka produktů automatizace společnosti Hans Turck GmbH & Co. KG, jako je senzorová technika, IO‑Link řešení či RFID technologie BLident. Dále novinky z oblasti bezpečnostních prvků a systémů, optosenzory, laserové senzory a pick‑to‑light systémy americké společnosti Banner Engineering Corp., rotační snímače, čítače a zobrazovače značky Fritz Kübler GmbH, nebo produkty společnosti LMI TECHNOLOGIES INC. pro vysoce přesné 2D a 3D měření pomocí laserových profilových senzorů a strukturovaných LED světel.
Těšíme se na setkání s Vámi!

www.turck.cz/cs

 

Martin Lahoda
Jednatel společnosti Phoenix Contact, s. r. o.

Protože je tato anketa v časopise Automobil Industry, zaměřím se jen na novinky týkající se automobilového průmyslu. V prvé řadě budeme prezentovat nabídku komponentů a řešení pro elektromobilitu. Společnost Phoenix Contact vyvíjí a vyrábí kompletní sortiment komponentů pro výrobu dobíjecích stanic. Mezi novinky patří technologie HPC (High Power Charging), která umožňuje nabít elektromobil v průběhu 3–5 minut na dojezd 100 km. Základním kamenem je vysoce výkonný dobíjecí kabel s konektorem vybaveným inteligentním systémem chlazení umožňující nabíjecí proud posunout na 500 A. Na veletrhu Ampér budeme předvádět i řídicí jednotky umožňující sestavit komplexní řešení systému dobíjecích stanic pro komerční aplikace. Současně budeme prezentovat i sadu komponentů pro sestavení domácí dobíjecí stanice do 10 000 Kč. Mezi zásadní novinku v oblasti automatizace patří nový výkonný řídicí systém s PLCnext technologií, která velmi jednoduše umožňuje práci několika vývojářů/programátorů v různých programovacích jazycích (C++, C#, Java) na jednom projektu ve stejném čase. Tato technologie i díky jednoduchému propojení s cloud prostředím je připravena na budoucí požadavky internetu věcí (IoT). Určitě si naplánujte návštěvu našeho stánku, rádi se s Vámi podělíme o více informací.

www.phoenixcontact.com

 

Luděk Barták
Marketing manažer
Panasonic Electric Works Europe AG

Společnost Panasonic Electric Works patří k největším výrobcům elektromechanických i polovodičových relé na světě. Kromě nových produktů představených v průběhu roku budou na veletrhu k vidění další zajímavosti jak z oblasti komponentů tak i z jednotlivých produktových skupin automatizační techniky. Ze sortimentu komponentů bude na Amperu představen celý sortiment elektromechanických i polovodičových relé a především amorfní křemíkové solární články – Amorton. Tento unikátní zdroj energie neuvolňuje žádné CO2 či jiné skleníkové plyny a je tak ideální ekologickou alternativou standardních baterií. Z automatizační techniky bude možné se na stánku seznámit s novou řadou servomotorů Minas A6 s řízením přes EtherCat i RTEX, měřicí senzory s komunikací IO Link, inteligentními elektroměry řady Eco Power Meter KW2M funkčními rozšiřujícími moduly, Ionizery jak pro bodové tak pro plošné odstranění statického náboje i systémy pro LED UV vytvrzování. Budou zde novinky i v oblasti systémů laserového popisování – každá z technologií, FAYb a CO2 nachází specifické uplatnění v různých průmyslových aplikací. Schůzku na veletrhu si lze rezervovat na přesný čas prostřednictvím e‑mailu: info.pewczs@eu.panasonic.com nebo na telefonu: +420 541 217 001. Najdete nás ve stánku F 2.09 (hala F, stánek č. 2.09).

www.panasonic-electric-works.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]