Automotive

11. května 2018 11:01

AMPER 2018 vstoupil do dalšího čtvrtstoletí ve znamení průmyslu 4.0 a IoT!

V březnu tohoto roku vstoupil veletrh AMPER do druhého čtvrtstoletí své existence. Ve dnech 20. – 23. 3. 2018 se již po šestadvacáté uskutečnila nejvýznamnější středoevropská veletržní událost v oborech elektrotechniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2018.

Veletrh navštívilo přes 43 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti a na výstavní ploše se prezentovalo na 590 vystavovatelů z celkem 29 zemí světa. Veletrh potvrdil zvyšující se zájem zahraničí, jak v počtu návštěvníků, tak i vystavovatelů. V roce 2018 se veletrhu zúčastnilo rekordních 181 vystavovatelů z různých zemí světa.

Na veletrhu AMPER 2018 se prezentovala celá řada elektrotechnických oborů. Mezi ty nejvýznamnější patřila bezesporu automatizace, která patří v současnosti mezi nejrychleji se rozvíjející obory na celém světě. Potvrdila to i na veletrhu AMPER, kde se spolu s energetikou zařadila mezi nejsilněji zastoupené oblasti. Prezentovala se zde například nadnárodní společnost Mitsubishi Electric Europe, která představila své produkty pro průmyslovou automatizaci a řídicí systémy pro budovy, ale i své výrobky z oblasti letectví, polovodičů, výroby a distribuce energie, komunikačních či informačních technologií.

Návštěvníci se mohli těšit na zástupce předních firem z oboru energetiky, mezi které patřily např. společnosti KOČÍ-VALÁŠEK, která působí na českém a slovenském trhu s transformátory přes 20 let, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, vyrábějící venkovní rozvaděče pro energetické společnosti, Elpro-Energo, dodavatel transformátorů, a jeden z nejvýznamnějších energetických koncernů v Evropě, firma innogy Česká republika.

Na veletrhu nechyběly ukázky produktů společnosti ABB, lídra v oblasti inovativních technologií, ani produktové portfolio firmy Rittal Czech, průkopníka v oblastech propojení, přenosu a zpracování energie, firmy Weidmüller či KOPOS KOLÍN, tradiční český výrobce elektroinstalačních úložných materiálů. Společnost RAVEO na veletrhu AMPER představila svou rozšířenou nabídku v oblasti lineární techniky – konkrétně o DC aktuátory, jež jsou vhodné pro širokou škálu využití v průmyslových aplikacích při různé náročnosti provozu.

Veletrh AMPER 2018 nenabízel jen podívanou na špičkové exponáty se společným jmenovatelem v průmyslu 4.0 a IoT, ale i bohatý doprovodný program plný odborných konferencí a přednášek. Vyzdvihnout lze například specializované projekty jako např. AMPER SMART CITY, AMPER START UP, AMPER MOTION či FÓRUM ENERGETIKY, FÓRUM AUTOMATIZACE i FÓRUM OPTONIKY.

V neposlední řadě neopomeňme také tradiční soutěž o nepřínosnější exponát veletrhu, ZLATÝ AMPER, který je pro zúčastněné firmy významným a prestižním oceněním. Letos se soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu AMPER 2018 zúčastnilo celkem 28 exponátů z 25 vystavujících firem. O vítězích rozhodla odborná komise, složená ze zástupců předních českých a slovenských výzkumných institucí. Vítězi tohoto ročníku se staly společnosti ABB s. r. o. – Manufacturing Operations Management, Endress+Hauser Czech s. r. o. – teploměr iTHERM TrustSens TM371, EnergyCloud, s. r. o. – elektrická akumulační stanice EnergyCloud HOME, Rittal Czech, s. r. o. – rozváděčová chladicí jednotka Blue e+ 1,6 kW a ZEZ SILKO s. r. o. – Wibeee – analyzátor spotřeby. Uděleno bylo rovněž 5 čestných uznání ZLATÝ AMPÉR.

Veletrh AMPER je jedinečnou příležitosti k navázání nových obchodních kontaktů, upevnění pozice na trhu a setkání s odbornou veřejností a také vynikajícím prostředím k rozšíření povědomí o nových trendech v oboru.

Terinvest spol. s r.o.
Bruselská 266/14
120 00 Praha 2
Tel.: +420 221 992 146
Fax: +420 221 992 139
Email: malina@terinvest.com
www.terinvest.com

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]