Automotive

01. listopadu 2019 09:25

7x s Tomášem Michalem

Tomáš Michal
40 let
Jednatel společnosti, WITTE Nejdek, s. r. o.
Ve společnosti od října 2018 na pozici jednatele.

Který technický, kulturní, společenský jev (vynález, událost, myšlenku) považujete za nejdůležitější?

Jako nejdůležitější považuji vztah lidstva k životnímu prostředí a planetě samotné. Pokud se celé lidstvo dostane do stavu, kdy se ke své planetě a životnímu prostředí začne chovat jako k něčemu nenahraditelnému, co nám bylo předáno předchozí generací a my to musíme předat dál v neporušeném stavu, budou i ostatní oblasti lidské činnosti na vyzrálé úrovni. Národy se začnou více uznávat a chápat, přestanou války. Lidstvu zbude více času na vědu, umění a další činnosti, které nás posouvají dál.

Kdo nebo co Vás ve Vašem životě nejvíc ovlivnil?

Na začátku života rodiče a prarodiče. Rodiče především pragmatickou výchovou, která mě připravila na to být v běžném životě samostatný a dostatečně průbojný. Můj děda, výrazně inteligentní člověk se znalostí několika světových jazyků a neskutečným záběrem zájmů a znalostí do velké šíře oborů, mě již od útlého věku rozvíjel v oblasti jazyků a obecného přehledu.

Následně pak moje technické vzdělání na stavební škole a na to navazují praxe v automobilovém průmyslu. Především pak 15 let v oblasti managementu kvality a rozvoje dodavatelů. Kvalita mi dala možnost proniknut do širokého spektra procesů výrobní firmy, což mi dodnes pomáhá při řízení společnosti.

Pokud byste mohl v české, evropské nebo světové politice něco změnit, posunout nebo dotáhnout do konce, co by to bylo?

Pokud bych měl zázračnou moc, nechal bych zmizet z české politiky veškeré prospěcháře a nahradil je lidmi, kteří politiku vnímají jako práci pro stát. Inspiraci vidím v některých politicích z první republiky. Jejich zápal pro rozvoj státu byl mnohdy větší, což bylo znatelné například z pozice České republiky ve světovém průmyslu, kde před druhou světovou válkou byla Česká republika světovou špičkou.

Co je Vaším motorem?

Mým motorem je touha po úspěchu a nadšení lidé kolem mě, kteří mají podobnou chuť věci měnit, být lepší a také něčím prospěšní pro své okolí.

Co byste dělal, kdybyste nedělal svoji současnou práci?

Pravděpodobně bych byl i nadále v automobilovém průmyslu a pohyboval se v oblasti managementu kvality, popřípadě v rozvoji dodavatelů nebo působil jako auditor.

Kterou osobnost (žijící nebo historickou) byste rád potkal a proč?

Myslím, že silné setkání by pro mě bylo s Tomášem Baťou. Vždy jsem obdivoval jeho podnikatelského ducha, ochotu dělat nové věci, přístup k zaměstnancům a vztah k architektuře. Naprosto souhlasím také s jeho myšlenkou, že dobrý mistr je nejdůležitější člověk ve výrobní firmě.

Vaše životní motto?

Žádné speciální životní motto nemám. Snažím se vždy k životu postavit čelem, užít si veškeré hezké chvíle a vyřešit výzvy, které život neustále vytváří.

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]