Automatizace + Robotizace

17. března 2023 23:29

Valeo optimalizuje intralogistiku s pomocí robotů MiR

Autonomní mobilní roboty od MiRu podporují vnitrofiremní přepravu v továrně na stěrače v polské Skawině

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) oznámila, že společnost Valeo, subdodavatel do segmentu automotive, nasadila dva roboty MiR250 ve svém závodě na výrobu automobilových stěračů v Polsku.

Valeo je francouzská společnost vyrábějící automobilové díly s centrálou ve Francii. Má továrny po celém světě, včetně 4 výrobních závodů v Polsku. Výrobní závod Valeo Wiper Systems funguje ve Skawině od roku 2001. Je to jedna z největších továren na stěrače čelního skla na světě a největší továrna společnosti Valeo vůbec. Závod aktivně hledal možnosti, jak zefektivnit své interní logistické procesy. Další motivací v této oblasti byly výzvy spojené se situací na trhu práce a s vyšší mírou absence v době pandemie.

Specifické potřeby a řešení

Hlavní výzvou byla rozmanitost používaných typů palet v provozu. „Každý zákazník má svou specifickou paletu. Jsme výrobce, který se chce co nejvíce přizpůsobit potřebám svých zákazníkům, a to znamená, že každá linka má jiný způsob vykládky zboží. Navíc jsou uvnitř závodu různé šířky přepravních koridorů,“ vysvětluje Dominik Wąsiel, Site Supply Chain Manager & Regional Supply Chain Engineer a Development Manager z výrobního závodu Valeo ve Skawině.

Řešením pro splnění těchto výzev se ukázaly být roboty MiR, přičemž první mobilní robot byl nasazen již v roce 2020 k přepravě malých dílů v montážní hale. V závodě na výrobu stěračů Valeo ve Skawině jsou v současné době v provozu čtyři roboty, včetně dvou MiR250. Mobilní roboty přepravují kontejnery s malými díly na speciálně navržených vozících, které táhnou pomocí připojeného háku.

Správa robotů

Úkoly jsou robotům dynamicky přidělovány v závislosti na jejich aktuální poloze a vytíženosti misí. Na správu fronty úkolů dohlíží software pro správu flotil. Roboty MiR přepraví asi 18 palet za hodinu. Systém správy flotil umožňuje sledovat využití robotů a udržování bezpečné úrovně zásob i v době výrobních špiček nebo při testování nových řešení.

„Logistické náklady, náklady na včasné dodávky zákazníkům, jsou významnou položkou naší ziskovosti. Jakákoli možnost automatizace je zásadní pro profitabilitu naší továrny,“ říká Michal Odyniec, ředitel výrobního závodu Wiper Systems ve Valeo Skawina.

„Robotizace intralogistiky v závodě Valeo ve Skawině výrazně zvýšila efektivitu našich procesů. Odhadujeme, že návratnost investice je asi 12 měsíců,“ dodává Dominik Wąsiel.

„Zlepšení bezpečnosti, eliminace rizik a zkrácení času je jen několik příkladů, kdy nám implementace mobilních robotů přinesla spoustu výhod,“ říká Michal Kanarek, Warehouse Manager ve společnosti Valeo ve Skawině.

Implementaci robotů MiR ve Valeu zastřešila krakovská pobočka společnosti ASTOR, která je distributorem MiR v Polsku. ASTOR vypracoval projekt koncepčně tak, aby zajistil rychlou návratnost investice.

Více informací včetně videa naleznete na https://www.mobile-industrial-robots.com/case-studies/mir250-valeo-poland/

 


O Mobile Industrial Robots

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní

a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě.

MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu, Soulu a Šanghaji. Firma se sídlem v dánském Odense hned od svého založení v roce 2013 rychle rostla a její obrat se každým rokem výrazně zvyšuje. MiR řídí odborníci s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti Amtech spol. s r.o. a DREAMland PLC.  

Pro více informací navštivte: http://www.mobile-industrial-robots.com.

O společnosti ASTOR

ASTOR je jedním z předních poskytovatelů řešení v oblasti automatizace, robotizace a digitální transformace výrobních procesů v Polsku. Více než 150 lidí pracuje v sedmi pobočkách po celém Polsku (Kraków, Warszawa, Poznaň, Katovice, Gdaňsk, Štětín a Wrocław). ASTOR zaznamenává od počátku své činnosti stálý růst tržeb a výnosů a v roce 2022 překročili obrat 150 milionů PLN.

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]