Automatizace + Robotizace

09. ledna 2020 11:08

Svorky pro přívody energií ke kobotům: Flexibilní a univerzální

Nová univerzální svorka pro energetické řetězy – s flexibilním tvarem se přizpůsobí jakémukoliv tvaru a velikosti ramene robota.

Litoměřice/Kolín nad Rýnem, 19. prosince 2019 – Kolaborativní roboty jsou čím dál využívanějším nástrojem v průmyslu nejen u velkých, ale už i středních a malých firem. Proto firma igus zastoupená v Česku společností HENNLICH vyvinula novou svorku pro energetické řetězy a ochranné hadice právě pro kolaborativní roboty (koboty). Svorky Lean Robotics vyrobené vstřikováním mají jednotnou velikost, díky čemuž jsou cenově velmi úsporné. Svorky je možné nainstalovat během několika sekund pomocí suchého zipu. Nová svorka je k dispozici ve třech variantách a umožňuje bezpečné vedení kabelů pro data a energie.

Inzerce

„Koboty jsou velkým trendem ve výrobě a používají je nejen hlavní průmysloví hráči, ale stále více i malé a střední podniky. Důvodem je, že automatizace některých dílčích procesů zvyšují firmám konkurenceschopnost,“ vysvětluje Jindřich Kollár, produktový manažer pro energetické řetězy igus ve firmě HENNLICH.

Kolaborativní roboty pracují ruku v ruce s lidmi v těsné blízkosti. Senzory a kamery, ale i pohyblivé přívody energií zajišťují bezpečnost spolupráce. Společnost igus vyvinula třírozměrnou řadu energetických řetězů triflex R, aby zajistila spolehlivé a kompaktní vedení kabelů a hadic u kobotů. Na bezpečné připojení energetického řetězu nebo ochranné hadice k robotu se nyní uživatel může spolehnout díky novým svorkám Lean Robotics. Univerzální příchytky se suchým zipem mají flexibilní tvar a přizpůsobí se jakémukoliv ramenu robota. Jemné tvary svorek se zaoblenými hranami zvyšují bezpečnost na pracovišti při případném kontaktu člověka s robotem.

Rychlá montáž a nízká cena díky plastům

Svorky Lean Robotics se připevňují přímo na robota, a to ve dvou krocích. „Jednoduše umístíte suchý zip kolem ramena robota a upevníte jej. Díky suchému zipu můžete připevnit svorky bez jakéhokoli nástroje na libovolném robotu. Díky pružnému plastu je můžete klidně nainstalovat na jiného robota,“ popisuje Jindřich Kollár. Protože se svorky vyrábí vstřikováním, jsou cenově výhodné.

Několik možností pro bezpečné vedení kabelů

Nové svorky Lean Robotics bude k dispozici ve třech verzích. Standardní verze s dvěma plynule nastavitelnými popruhy na suchý zip v univerzální velikosti a gumovou výplní uvnitř tak, že jsou popruhy připevněny k ramenu bez možnosti z něj sklouznout. Tato varianta je k dispozici také s montážní konzolou s odlehčením tahu či bez něj. Ve třetí variantě může být svorka vybavena také ochranou pro ještě větší bezpečnost. Nové příchytky jsou vhodné pro použití s energetickými řetězy ​​triflex R série TRC / TRE / TRL 30, 40 a 50, stejně jako pro všechny komerčně dostupné ochranné hadice s různými průměry.

Jedna svorka pro všechny roboty: Nové svorky Lean Robotics se vyrábějí z plastů pomocí vstřikování a lze je nainstalovat pomocí suchého zipu během několika sekund. Jsou k dispozici ve třech variantách a zajišťují zvýšenou spolehlivost spolupráce lidí a robotů. (Zdroj: igus/HENNLICH)


Společnost HENNLICH je důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel. Na domácím trhu působí od roku 1991.

Litoměřická firma je součástí evropské skupiny HENNLICH. Historie skupiny HENNLICH sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S více než 610 spolupracovníky působí v 18 evropských zemích.

www.hennlich.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

CzechInvest začíná spolupracovat s padesátkou nových startupů v projektu Technologická inkubace

V rámci druhé výzvy projektu Technologická inkubace agentura CzechInvest podpoří 53 startupů částkou přes 135,5 milionu korun. Převládá oblast umělé inteligence a kreativní průmysly. „Každému […]

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]