Automatizace + Robotizace

03. ledna 2022 09:27

Rozšiřujeme cloudové služby: EPLAN uvádí plnou verzi softwaru eManage

Bezplatná verze softwaru eManage umožňuje uživatelům nahrávat, sdílet a spravovat projekty nové platformy EPLAN v cloudovém prostředí. Firma EPLAN, dodavatel řešení, nyní představuje plnou verzi softwaru, která nabízí podstatně větší přidanou hodnotu: přístup v cloudu ke kmenovým datům a stejně tak i k doprovodným dokumentům. Výkon celého řešení pak posiluje zvýšená kapacita úložného prostoru. Jádrem nové plné verze EPLAN eManage je spolupráce. Cloudový software propojuje OEM, integrátory, výrobce strojů a provozovatele.

Srdcem nové plné verze EPLAN eManage je spolupráce. Cloudový software propojuje OEM, integrátory systémů, výrobce strojů a operátory.

Plná verze eManage je k dispozici od vydání nové verze EPLAN Platforma 2022 v září 2021. Zpoplatněné rozšíření inovativního cloudového softwaru umožňuje učinit první kroky k využití metody round-trip engineering v automatizaci.

Inzerce

Veškeré informace napříč celým projektem
Dosud byla u projektů v cloudu viditelná jen schémata, ale ne veškerá doprovodná dokumentace. Plná verze EPLAN eManage nabízí v této oblasti více. S ní mají ti, kdo se na projektu podílejí, přístup ke všem datům a k veškeré relevantní dokumentaci pro projekt, včetně kusovníků a obecných dokumentů v Excelu. Sdílení dat umožňuje jejich jednotný základ. Claas Schreibmüller, vedoucí oddělení Engineering Solutions firmy EPLAN, vysvětluje: „Kompletní přehled o požadavcích projektu zákazníka přináší pro všechny zúčastněné strany zapojené do vývoje stroje nebo technologie větší transparentnost.“ Možnost správy přístupových práv zajišťuje, že přístup k datům lze dle potřeby regulovat.

Kmenová data dostupná odkudkoliv
Mnoho lidí dnes pracuje z domova, a uživatelé často narážejí na systémové limity: i když mají přístup k projektu, často nemají přístup k odpovídajícím kmenovým datům, která jsou specifikována jako standard pro vývojové projekty v celé firmě. EPLAN eManage nyní umožňuje sdílení kmenových dat relevantních pro daný systém, která si uživatel může v případě potřeby stáhnout a vzít si je s sebou podle principu „pack & go“. Vedoucí projektů tedy mohou kmenová data centrálně zpřístupnit. Schreibmüller k tomu říká: „Uživatel má všechna relevantní kmenová data k dispozici, ať už pracuje kdekoli, a není nutné je pracně kopírovat.“

„Úplný přehled o požadavcích zákazníků a projektu přináší pro všechny zúčastněné strany zapojené do vývoje systému stroje nebo zařízení větší transparentnost,“ říká Claas Schreibmüller, vedoucí oddělení Engineering Solutions společnosti EPLAN

Zpětná kompatibilita zajišťuje přístup k projektu

Požadavky na používání různých verzí ve specifikacích dodavatelů nebo ve výzvách k předkládání návrhů často znamenají, že partneři projektu čelí problému, že musí používat několik různých verzí softwaru EPLAN. Ovšem s novou verzí eManage lze například projekty z nové verze EPLAN Platforma 2022 uložit tak, aby byly zpětně kompatibilní např. s verzí 2.9. To eliminuje potřebu používat několik verzí softwaru EPLAN bez porušení smluvních podmínek a zjednodušuje celý pracovní postup pro dodavatele.

Větší úložiště pro optimální výkon
V rámci bezplatné verze eManage měli dosud uživatelé v cloudu EPLAN přístup k 10 GB úložného prostoru. V plné verzi se tato kapacita rozšiřuje o dalších 10 GB pro každého uživatele ve firmě, a tento nově navýšený úložný prostor je dostupný každému. Další výhodou, která firmám přinese zvýšenou produktivitu, je pak skutečnost, že toto cloudové úložiště s navýšenou kapacitou slouží jako prostředí pro aktivní spolupráci, a ne jenom jako pouhý úložný prostor. To také zajišťuje optimální podmínky pro mezinárodní spolupráci bez ohledu na státní hranice. Uživatelé softwaru EPLAN, kteří při přechodu na předplatné používají tzv. Konverzní balíček, automaticky získávají přístup k plné verzi eManage.


Eplan Software & Service

EPLAN dodává softwarová řešení a služby pro inženýrské práce v oblastech elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost vyvíjí jedno z předních světových softwarových řešení pro konstrukční práce pro výrobce strojů a rozváděčů. EPLAN je také ideálním partnerem pro zefektivnění náročných inženýrských procesů.
Standardizovaná a současně na míru upravená rozhraní pro systémy ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v celém hodnotovém řetězci. Práce se softwarem EPLAN přináší neomezenou komunikaci mezi všemi technickými disciplínami. Bez ohledu na to, zda jde o velký nebo malý podnik: zákazníci mohou své znalosti a zkušenosti využívat efektivněji. V celém světě je společností EPLAN podporováno 61 000 zákazníků. EPLAN chce dále růst spolu se svými zákazníky a partnery a prosazovat integraci a automatizaci inženýrských prací. V rámci sítě EPLAN Partner Network společně s partnery realizuje otevřená rozhraní a dokonalou integraci. Soustředí se na motto „Efficient Engineering“ – efektivní inženýrská práce.
Společnost EPLAN byla založena v roce 1984 a je součástí vlastnické skupiny Friedhelm Loh Group. Friedhelm Loh Group provozuje po celém světě 12 vlastních výrobních podniků a 94 mezinárodních dceřiných firem. Celá skupina zaměstnává 11 600 lidí a vytváří obrat přibližně 2,2 miliardy eur (2020). V roce 2021 získala tato rodinná firma po třinácté v řadě ocenění pro špičkové zaměstnavatele „Top German Employer“. Kromě toho získala v průzkumu Deutschland Test časopisu Focus Money ocenění za vynikající profesní přípravu „Top Vocational Trainer“.

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]