Automatizace + Robotizace

15. října 2021 12:24

ROEQ uvádí nové produkty pro zvýšení nosnosti mobilních robotů a zlepšení manipulace s nákladem

Společnost ROEQ, vedoucí výrobce mobilního robotického příslušenství (MRE), uvedla dva nové nadstavbové moduly a související doplňky určené ke zvýšení nosnosti a zlepšení manipulačních schopností AMR robotů od Mobile Industrial Robots (MiR). Zatímco nový produkt ROEQ TMS-C1500 umožňuje robotům MiR nově přepravovat náklad o hmotnosti až 1 500 kg, modul TML200 dokáže efektivně zvedat náklad s modelem MiR250.

Inzerce

Chronický nedostatek pracovníků a enormní růst poptávky v segmentu onlinového prodeje kladou vysoké nárok na skladová, logistická a výrobní zařízení. Aby podniky v oblasti přepravy zboží zvládly požadavky na rostoucí objem a produktivitu, musejí vytěžit ze svých existujících investic do automatizace maximum.

Zvýšením nosnosti AMR robotů a posílením flexibility v oblasti manipulace s nákladem poskytují tyto dva nové produkty od společnosti ROEQ podnikům možnost dosáhnout požadované produktivity a překonat aktuální personální nouzi, aniž by musely významně investovat do dalších technologií.

ROEQ TMS-C1500 umožňuje zvýšit nosnost AMR

S možností manipulovat s nákladem o celkové hmotnosti až 1 500 kg umožňuje nový nástavbový modul ROEQ TMS-C1500 v kombinaci s novým vozíkem S-Cart1500W významně zvýšit potenciál přepravy těžších nákladů u robotů MiR500, MiR600, MiR1000 a MiR1350. S pomocí TMS-C1500 mohou být MiR1000 nebo MiR1350 využity v aplikacích přepravy nákladu o nosnosti až 1 500 kg, což je vyšší hmotnost než kdy předtím. Podobně tato nástavba dovoluje modelům MiR500 nebo MiR600 využití v aplikaci přepravy až 800 kg nákladu, což je výrazně vyšší hodnota než v případě jiných MRE systémů.

TMS-C1500 rovněž dokáže vyzvednout a zanechat materiál ve vozíku na přesně určeném místě ve volném prostoru bez potřeby dokovací stanice, což eliminuje prostoje mobilního robota, který nemusí čekat a po zanechání vozíku na místě se může okamžitě vydat pro nový. Video nového produktu je dostupné zde.

„Standardizovaná MRE řešení společnosti ROEQ umožňují využít maximální potenciál AMR robotů podnikům všech velikostí a novinky v naší produktové řadě jsou toho důkazem,“ řekl Michael Ejstrup Hansen, ředitel společnosti ROEQ. „Nástavba TMS-C1500 poskytuje důležité rozšíření v oblasti nosnosti, což uživatelům nabízí možnost zefektivnit své aplikace pro přepravu větších a těžších nákladů, a tím významně snížit finanční náklady, urychlit návratnost investice a redukovat celkové náklady na vlastnictví. Na trhu aktuálně není podobné standardizované MRE řešení pro roboty MiR, které takto zefektivňuje manipulaci s těžkými náklady.“

Rozšíření funkcí automatizovaného zdvihu

Nástavbový modul TML200 s rozpětím zdvihu 40 mm je určený ke zvedání nákladu na robotu MiR250. Další, všestranný člen produktové řady nástavbových zdviží ROEQ dokáže nejen zvedat a přepravovat bedny, ale také palety, regály a vozíky ROEQ. Přidané doplňky, které podporují široké spektrum aplikací, umožňují využít model MiR250 v celé řadě scénářů, přičemž eliminují potřebu dražších řešení, jako jsou typicky dopravníky. Kromě toho přichází TML200 se senzorem přítomnosti nákladu, který zabraňuje nežádoucímu vyzvednutí dalšího materiálu, pokud je TML200 již naložen.

„My v ROEQ chápeme, že skladová a logistická zařízení dnes potřebují ze stávajících nástrojů vytěžit maximum, a proto vyvíjíme MRE řešení umožňující čelit těmto výzvám. Naše řešení společně se softwarem ROEQ Assist poskytují možnost zlepšit celkovou efektivitu, produktivitu, výkonnost a bezpečnost,“ dodává M. Hansen.

Přímá integrace s MiR

Software ROEQ Assist je klíčovou součástí k realizaci uceleného, standardizovaného, profesionálního ARM nasazení. S cílem zjednodušit integraci, zlepšit produktivitu a zefektivnit uvedení do provozu nahrává software ROEQ Assist přednastavené pracovní úkoly do robota MiR, které pak mohou být modifikovány přímo v rozhraní MiR. Výsledkem je rychlá, konzistentní implementace aplikace pro nasazení AMR v podnikovém zařízení.

ROEQ Assist také poskytuje předdefinované funkce usnadňující nastavení mobilních robotů.  Nabízí například bezpečnostní zóny relevantní pro konkrétní příslušenství ROEQ – na vozíkových řešení ROEQ jsou tyto zóny aktivovány automaticky nadstavbovým modulem, což zaručuje bezpečnou a efektivní navigaci mobilního robota.


O společnosti ROEQ

Společnost ROEQ vyvíjí příslušenství pro autonomní mobilní roboty (AMR), které efektivně vyplňuje mezeru mezi skladovými a výrobními procesy, když umožňuje průmyslovým podnikům dosáhnout plně automatizované interní logistiky mezi skladem a výrobou. ROEQ byl založen v roce 2017 a je 100% dánskou společností s většinou komponent pocházejících od dánských dodavatelů. Dnes ROEQ vyvíjí, vyrábí a dodává produkty do téměř 40 zemí prostřednictvím více než 100 prodejních partnerů.

Řada produktů ROEQ včetně vozíků, nadstaveb, podjezdových systémů, zdviží a válečkových dopravníků umožňuje robotům MiR nakládat, přepravovat a vykládat vozíky či palety s materiálem zcela bez zásahu lidské obsluhy. Příslušenství ROEQ se využívá v průmyslovém a logistickém segmentu a stejně tak ve zdravotnickém sektoru.

Řešení ROEQ jsou v České republice na Slovensku dodávána třemi lokálními partnery: AMTECH, MTS a DREAMland.

 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]