Automatizace + Robotizace

25. září 2022 19:37

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový software D:PLOY. Průkopnický software umožňuje automatizovat větší část programování, které je obvykle nutné před uvedením robotického řešení do provozu.

80 % času, který dodavatelé automatizace, systémoví integrátoři a podniky věnují nasazování robotických řešení, se může uvolnit automatizací softwaru. To bylo jasné poselství, které evropští distributoři robotiky dostali na akci Partnerského summitu OnRobot v Odense.

„Díky D:PLOY výrazně rozšiřujeme trh s automatizací, protože umožňujeme mnohem rychleji uvést do provozu dané robotické řešení,“ – řekl Enrico Krog Iversen, generální ředitel společnosti OnRobot a vysvětlil, že díky tomuto softwaru bude zavedení automatizačního řešení mnohem finančně dostupnější i pro menší společnosti a organizace. „Zvyšujeme trh pro naše partnery tím, že snižujeme bariéry automatizace, což zároveň eliminuje vnitřní konkurenci mezi našimi partnery. Namísto toho se mohou zaměřit na pomoc více výrobním společnostem při překonávání některých z mnoha problémů, kterým v současnosti čelí.“

Krog Iversen byl hostitelem summitu, kterého se zúčastnilo více než 100 robotických odborníků z 15 zemí, kteří si během červnové návštěvy dánského výrobce robotů prohlédli připravované produkty společnosti OnRobot. Společnost OnRobot byla dosud známa především jako výrobce hardwaru. Za posledních několik let společnost – navzdory pandemii – uvedla na trh 12 nových výrobků, zejména v oblasti robotických ramen, robotických úchopů pro montáž v automatizačních buňkách a v oblasti zařízení pro vidění a zpracování. Společnost OnRobot však uvedením D:PLOY, které se očekává do konce roku 2022, vstoupí na trh se softwarem, který odstraní velkou část potřeby manuálního programování robotů, čímž se odstraní riziko, že vysoce smíšená výroba s nízkým objemem a častými změnami bude nerentabilní a z hlediska automatizace nezvladatelná.

Partneři společnosti OnRobot ze Spojeného království, severských zemí a střední Evropy přivítali D:PLOY s velkou zvědavostí a odhodláním. Při spuštění D:PLOY bude pro uživatele nového softwaru OnRobot nainstalován výpočetní box a cloudové řešení – vysvětlil Vikram Kumar, generální ředitel společnosti OnRobot, a upřesnil:

„Čína investuje velké prostředky do automatizace, takže se musíme vzbudit i my v Evropě. V současnosti se využívá jen devět procent světového potenciálu automatizace, takže můžeme spolupracovat s našimi partnery na optimalizaci,“ – řekl a odhadl, že v Evropě je 15 milionů manuálních pracovišť, která by mohla profitovat z automatizace pomocí technologie kolaborativních robotů, pro ulehčení pracovníků. Do roku 2050 bude v Evropě pracovat o 95 milionů lidí méně než v současnosti a mnohá průmyslová odvětví již nyní čelí nedostatku pracovních sil.

Společnost OnRobot již představila předchůdce svého nového přístupu k programování robotů s novým řešením pro paletizaci, svým softwarem OnRobot Palletizer, který byl představen na veletrzích Automate a Automatica v Detroitu, respektive v Mnichově. Návštěvníci si zde mohou prakticky vyzkoušet, jak lze instalaci udělat mnohem intuitivnější a časově úspornější.

Fakta o společnosti OnRobot:

•  170 zaměstnanců

•  10 kanceláří

•  Téměř 700 partnerů

•  Přítomnost ve 42 zemích

•  V současnosti distribuuje 18 produktů

•  Poskytuje řešení pro roboty od 14 různých výrobců

•  40% nárůst globálního obratu od ledna do května 2022 ve srovnání se stejným obdobím roku 2021.

Mohlo by se Vám líbit

Před 55 lety začala výroba modelu Škoda 1203, doprovázela občany Československa celý život

V listopadu 1968 se lehký užitkový automobil Škoda 1203 dostal do výroby a k prvním zákazníkům Škoda 1203 se v Československu stala nedílnou součástí životů […]

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná […]

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]