Automatizace + Robotizace

06. října 2022 05:28

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy
S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro paralelní uchopovací hlavu 2FGP20. Sada uchopovačů zlepšuje vhodnost hlavy úchopové hlavy pro manipulaci s KLT boxy a jinými otevřenými plastovými nádobami.

Nová sada uchopovačů 2FGP20 nabízí další možnosti při paletizačních a manipulačních úkolech v těch nesčetných odvětvích, kde je třeba manipulovat s KLT boxy a s jinými otevřenými plastovými nádobami. Model 2FGP20 s novou sadou uchopovačů bude jedním z prvních – možná úplně prvním – standardním řešením úchopové hlavy na trhu pro přemisťování tohoto typu boxů.

Co jsou KLT boxy?

KLT boxy, známé také jako eurokontejnery, jsou stohovatelné průmyslové skladovací jednotky v souladu s normou VDA 4500, kterou původně definovalo Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) pro automobilový průmysl. Tato norma se však využívá i v mnoha jiných výrobních odvětvích včetně potravinářského, nápojového, elektrotechnického a dopravního průmyslu. Boxy jsou k dispozici v různých velikostech a variantách – například. uzavřené nebo perforované typy – a boxy určené pro jiná odvětví než automobilový průmysl mohou být menší než standardní boxy používané v automobilovém průmyslu. Všechny typy skladovacích jednotek však mají stejnou vlastnost: límec na krabici.

Funkce uchopení

Nová sada uchopovačů, navržená pro KLT boxy, bezpečně uchopí skladovací nádoby, jelikož se prsty dají nastavit tak, aby se přizpůsobily límci většiny variant boxů, což umožňuje zvedání a přemisťování boxů.

Model 2FGP20 má celkovou hmotnost 4,13 kg včetně nové sady uchopovačů a uchopovací hlava dokáže přemísťovat boxy o hmotnosti až 20 kg.

Souprava obsahuje dvě sady uchopovačů, které lze snadno namontovat na uchopovací hlavu 2FP20, a uchopovací mechanismy podpůrných prstů lze nastavit podle typu boxu.

 


O OnRobot
OnRobot vznikl jako globální společnost v červnu 2018 sloučením dánské společnosti OnRobot, maďarské společnosti OptoForce a americké společnosti Perception Robotics. Dánská společnost Purple Robotics přešla pod naše křídla krátce poté. Aktiva IP patřící společnosti Blue Workforce byla pořízena v dubnu 2019. Jednotlivé společnosti byly známé díky vývoji jedinečných technologií pro kolaborativní aplikace a společně představují impozantní katalog nejlepších nástrojů v oboru. Nástroje zahrnují uchopovače, senzory, měniče nástrojů a software, který umožňuje malým a středním výrobcům automatizovat jejich procesy jako nikdy předtím – rychle, efektivně a hospodárně.

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]