Automatizace + Robotizace

10. prosince 2018 00:43

Nové flexibilní kabely pro sedmou osu robotů Fanuc

Pro efektivnější využití průmyslových robotů se ve velkých výrobních halách používá sedmá osa pro pohyb po přímce. Aby byl zajištěn bezpečný přívod energií podél osy od rozvaděče k robotu, rozšířila firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, produktovou řadu kabelů pro roboty o dva typy hybridních kabelů PUR – CFSPECIAL.792.015 a CFSPECIAL.792.016. Tyto kabely jsou vysoce flexibilní a navržené speciálně pro roboty FANUC.

Firma HENNLICH dodává velké množství produktů igus pro náročné robotické aplikace včetně víceosých přívodů energie. Jedinečný design, kdy jsou vodiče splétány do svazků, zabraňuje u dlouhých pojezdů efektu vývrtky a předchází poruchám výrobních linek. Nyní firma igus rozšířila produktovou řadu kabelů pro sedmou osu o dva hybridní kabely PUR.

„Tyto speciálně konstruované kabely byly vyvinuty a testovány pro použití ve vysoce dynamických aplikacích s dlouhými pojezdy. U dlouhých vzdáleností podél sedmé osy je nezbytně nutné, aby u kabelů nedošlo k poruše následkem deformace kabelu,“ uvedl Jan Švarc, manažer pro kabely a energetické řetězy igus ve společnosti HENNLICH.

Nové PUR hybridní kabely CFSPECIAL.792.015 a CFSPECIAL.792.016 splňují nejen elektronické a technické nároky robotů FANUC, ale také mechanické požadavky vysoce dynamických aplikací u dlouhých kluzných pojezdů ve výrobních systémech.

Nové hybridní kabely pro roboty: testováno a garantováno

Nové speciální flexibilní kabely pro roboty FANUC jsou stíněné a mají otěru odolný vnější plášť z PUR. Kabely jsou nárazuvzdorné, samozhášivé a bez halogenů. Mezi další vlastnosti patří odolnost vůči oleji, chladivům, hydrolýze a mikrobům. Stejně jako všechny kabely Chainflex®, i tyto igus testoval v reálných podmínkách ve svých laboratořích – z toho důvodu je jediným dodavatel na trhu, který může na své kabely poskytnout záruku 36 měsíců.

Kabely navržené speciálně pro sedmou osu vysoce dynamických aplikací na dlouhých pojezdech. (Zdroj: igus/HENNLICH)


O firmě HENNLICH s.r.o.:

Společnost HENNLICH je důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel. Na domácím trhu působí od roku 1991.

Litoměřická firma je součástí evropské skupiny HENNLICH. Historie skupiny HENNLICH sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S více než 610 spolupracovníky působí v 18 evropských zemích.


 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]