Automatizace + Robotizace

14. listopadu 2023 22:34

Nová hala za sto milionů. Otrokovické RAVEO expanduje

Nové prostory RAVEO jsou důkazem úspěšné a neustálé expanze firmy. S investicí 100 milionů korun, a to bez jediné dotace nebo pobídky, se podařilo během tří let vybudovat funkční a designové prostředí. Na rozloze 3 000 m² nově sídlí centrála společnosti, administrativa, ale i sklady a výroba.

Důležitým aspektem při výstavbě byla udržitelnost. Interiér navrhl tým architektonického ateliéru KAREŠ ARCH. RAVEO je odborník na pohonnou techniku, automatizaci a robotiku. Nový areál je tak ukázkou spojení designu, funkčnosti a technologií.

„Stávající zázemí nám vůbec nevyhovovalo z hlediska naší expanze a na pozemcích, kde jsme původně chtěli stavět, bylo obtížné získat stavební povolení. Novou halu jsme koupili jako ruinu a prakticky 3 roky kompletně přestavovali bez jediné dotace nebo pobídky,“ popisuje Radek Kaňovský, CEO společnosti RAVEO.

Nový prostory slouží jako centrála pro management, administrativu, a především sklady a výrobu. Právě ty plně využívají i pobočky v regionech. Neustálá expanze RAVEO je důkazem, že české firmy už dávno nemusí být jen „montovnou Evropy“.

Spojení designu a funkčnosti

Velkorysé prostory o rozloze 3 000 m² aktuálně využívá 32 lidí. Interiér kompletně navrhla společnost KAREŠ ARCH, která se zabývá funkcionalismem a stavbou vil. Prostory jsou výjimečné především investicí do prostoru, kde pracují zaměstnanci jak z pohledu komfortu, tak i ergonomie. Nová hala slouží jako inspirativní důkaz dokonalého spojení designu a funkčnosti a vytváří atmosféru příznivou pro inovace a produktivitu, což dokonale odpovídá inovativnímu duchu společnosti.

S ohledem na udržitelnost

Při výstavbě nebyla opomenuta ani energetická úspornost. Budova má dvojité zateplení betonového skeletu i střechy a je velmi šetrná z hlediska energie. Na střeše byla nově nainstalovaná fotovoltaika s výkonem 150 kW, která plně pokrývá potřeby areálu.

V průběhu přestavby se objevily i výzvy. Ekologická škoda po původním majiteli dosahovala mnoho milionů korun, neboť zanedbával prakticky veškerou údržbu a péči o nemovitost. „Namísto demolice a stavby zcela nové budovy, jsme se rozhodli jít cestou obnovy existujícího objektu. Tato volba se ukázala jako udržitelnější a ekologicky šetrnější alternativa. Snažili jsme se obnovit poškozené části budovy a půdy, což znamenalo náročnou práci. Výsledkem je ale budova, která byla zachráněna před dalším znehodnocením a přispívá k udržitelnosti našeho provozu,“ popisuje Kaňovský z RAVEO.

Kolem budovy je navíc plně dobudována zahrada, která zaměstnancům nabízí klidové zóny. Zajímavostí určitě je, že v jedné části majitelé založili sad stromů, které jsou vybrány dle zemí, se kterými RAVEO spolupracuje. „Vybudovali jsme špičkové zázemí pro technologickou firmu z prostoru, který byl v katastrofálním stavu a v areálu, který je zanedbaný,“ komentuje Kaňovský. Celková revitalizace areálu se i jeho okolí začíná proměňovat.

RAVEO je dobrým příkladem, že investice do výstavby a revitalizace průmyslových zón může být pozitivní nejen pro samotnou firmu, ale také pro místní infrastrukturu, což je pro dlouhodobý úspěch klíčové.

 


O RAVEO

RAVEO je ryze český dodavatel pohonné techniky, automatizace a robotizace. Pro své zákazníky přináší inovativní a funkční řešení. Dodává pohon tam, kde je to třeba- „od míchačky po družici“. Dosahuje obratu až 400 milionů ročně, má více než 50 zaměstnanců, kanceláře v Otrokovicích, Hradci Králové, na Slovensku, v Polsku. Partnery má například v Německu, Itálii či Taiwanu nebo v Koreji. Více informací na https://www.RAVEO.cz/.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]