Automatizace + Robotizace

14. listopadu 2023 22:34

Nová hala za sto milionů. Otrokovické RAVEO expanduje

Nové prostory RAVEO jsou důkazem úspěšné a neustálé expanze firmy. S investicí 100 milionů korun, a to bez jediné dotace nebo pobídky, se podařilo během tří let vybudovat funkční a designové prostředí. Na rozloze 3 000 m² nově sídlí centrála společnosti, administrativa, ale i sklady a výroba.

Důležitým aspektem při výstavbě byla udržitelnost. Interiér navrhl tým architektonického ateliéru KAREŠ ARCH. RAVEO je odborník na pohonnou techniku, automatizaci a robotiku. Nový areál je tak ukázkou spojení designu, funkčnosti a technologií.

„Stávající zázemí nám vůbec nevyhovovalo z hlediska naší expanze a na pozemcích, kde jsme původně chtěli stavět, bylo obtížné získat stavební povolení. Novou halu jsme koupili jako ruinu a prakticky 3 roky kompletně přestavovali bez jediné dotace nebo pobídky,“ popisuje Radek Kaňovský, CEO společnosti RAVEO.

Nový prostory slouží jako centrála pro management, administrativu, a především sklady a výrobu. Právě ty plně využívají i pobočky v regionech. Neustálá expanze RAVEO je důkazem, že české firmy už dávno nemusí být jen „montovnou Evropy“.

Spojení designu a funkčnosti

Velkorysé prostory o rozloze 3 000 m² aktuálně využívá 32 lidí. Interiér kompletně navrhla společnost KAREŠ ARCH, která se zabývá funkcionalismem a stavbou vil. Prostory jsou výjimečné především investicí do prostoru, kde pracují zaměstnanci jak z pohledu komfortu, tak i ergonomie. Nová hala slouží jako inspirativní důkaz dokonalého spojení designu a funkčnosti a vytváří atmosféru příznivou pro inovace a produktivitu, což dokonale odpovídá inovativnímu duchu společnosti.

S ohledem na udržitelnost

Při výstavbě nebyla opomenuta ani energetická úspornost. Budova má dvojité zateplení betonového skeletu i střechy a je velmi šetrná z hlediska energie. Na střeše byla nově nainstalovaná fotovoltaika s výkonem 150 kW, která plně pokrývá potřeby areálu.

V průběhu přestavby se objevily i výzvy. Ekologická škoda po původním majiteli dosahovala mnoho milionů korun, neboť zanedbával prakticky veškerou údržbu a péči o nemovitost. „Namísto demolice a stavby zcela nové budovy, jsme se rozhodli jít cestou obnovy existujícího objektu. Tato volba se ukázala jako udržitelnější a ekologicky šetrnější alternativa. Snažili jsme se obnovit poškozené části budovy a půdy, což znamenalo náročnou práci. Výsledkem je ale budova, která byla zachráněna před dalším znehodnocením a přispívá k udržitelnosti našeho provozu,“ popisuje Kaňovský z RAVEO.

Kolem budovy je navíc plně dobudována zahrada, která zaměstnancům nabízí klidové zóny. Zajímavostí určitě je, že v jedné části majitelé založili sad stromů, které jsou vybrány dle zemí, se kterými RAVEO spolupracuje. „Vybudovali jsme špičkové zázemí pro technologickou firmu z prostoru, který byl v katastrofálním stavu a v areálu, který je zanedbaný,“ komentuje Kaňovský. Celková revitalizace areálu se i jeho okolí začíná proměňovat.

RAVEO je dobrým příkladem, že investice do výstavby a revitalizace průmyslových zón může být pozitivní nejen pro samotnou firmu, ale také pro místní infrastrukturu, což je pro dlouhodobý úspěch klíčové.

 


O RAVEO

RAVEO je ryze český dodavatel pohonné techniky, automatizace a robotizace. Pro své zákazníky přináší inovativní a funkční řešení. Dodává pohon tam, kde je to třeba- „od míchačky po družici“. Dosahuje obratu až 400 milionů ročně, má více než 50 zaměstnanců, kanceláře v Otrokovicích, Hradci Králové, na Slovensku, v Polsku. Partnery má například v Německu, Itálii či Taiwanu nebo v Koreji. Více informací na https://www.RAVEO.cz/.

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]