Automatizace + Robotizace

06. září 2022 23:16

Modula a MiR spolupracují na plně autonomním řešení skladování, vychystávání a manipulace s materiálem

Přední výrobce chytrých úložných řešení a dodavatel AMR robotů vyvinuli plně automatizovaný systém, který dokáže pracovat i bez lidského zásahu

Modula, přední výrobce chytrých úložných řešení, a Mobile Industrial Robots (MiR), jednička na trhu autonomních mobilních robotů, nedávno představili společně vyvinuté automatizované řešení pro manipulaci s materiálem ve skladech, výrobních a distribučních centrech.

Inzerce

Díky podpoře různých konfigurací může řešení plně nebo částečně automatizovat procesy manipulace s materiálem, jako například:

  • Poloautomatizované vychystávání jednotlivých položek, kdy lidský operátor manuálně vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a umísťuje je na mobilní roboty MiR pro autonomní přepravu do určených oblastí, jako jsou konsolidační centra.
  • Poloautomatizované vychystávání s vychystávacími vozíky, kde operátor může vyzvednout více položek a umístit je na vychystávací stanici. Jakmile je vychystávání dokončeno, robot MiR se spojí se stanicí a přesune ji do určené oblasti.
  • Plně automatizované vychystávání jednotlivých položek, přičemž roboty MiR jsou vybaveny robotickým ramenem, které vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a přepravuje je snadno a bezpečně do další zóny nebo konsolidačního centra.
  • Plně automatizované vychystávání polic, kdy jsou roboty MiR vybaveny přizpůsobitelným nadstavbovým modulem, který zvedá, přepravuje a umísťuje přepravky nebo police přímo z nebo do přihrádek VLM systému, což usnadňuje vychystávání a doplňování bez lidského zásahu.
  • Plná automatizace manipulace s paletami, kdy jsou roboty MiR speciálně vybaveny k vyzvedávání velkých a těžkých předmětů z paletového modulu Vertical Lift Module (VLM).

Řešení poskytuje značné úspory času i prostoru, zlepšuje produktivitu a zefektivňuje intralogistiku. Podle generálního ředitele společnosti Modula Massimiliana Gigliho je bezpečnost na pracovišti a spokojenost zaměstnanců také jednou z hlavních výhod společného řešení Modula a MiR.

„Tím, že tento systém přebírá opakující se, fyzicky namáhavé a jinak nebezpečné úkoly, výrazně zlepšuje pracovní podmínky ve skladech, továrnách a distribučních centrech,“ řekl Gigli. „Tváří v tvář nedostatku pracovních sil mohou podniky, které chtějí automatizovat skladování, vychystávání a manipulaci s materiálem, získat nejen vyšší produktivitu, ale také nabídnout zaměstnancům zajímavější práci a bezpečnější pracovní prostředí.“

Systém Modula a MiR, navržený pro modulární a rychlou implementaci, je vysoce adaptabilní zejména ve skladech a distribučních centrech téměř jakékoli velikosti a uspořádání. Jako takový umožňuje postupnou automatizaci a dovoluje podnikům transformovat své procesy vlastním tempem.

Systém dokáže generovat návratnost investic (ROI) již za 6 až 18 měsíců od nasazení.

 


O Module

S více než 30 lety zkušeností je Modula předním výrobcem automatizovaných skladovacích řešení navržených pro optimalizaci prostoru a zlepšení vychystávacích a skladovacích operací pro jakýkoli průmyslový sektor nebo prostředí.

Pro více informací navštivte: www.modula.us

O Mobile Industrial Robots

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní

a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě.

MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu, Soulu a Šanghaji. Firma se sídlem v dánském Odense hned od svého založení v roce 2013 rychle rostla a její obrat se každým rokem výrazně zvyšuje. MiR řídí odborníci s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti Amtech spol. s r.o. a DREAMland PLC

Pro více informací navštivte: http://www.mobile-industrial-robots.com.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]