Automatizace + Robotizace

06. září 2022 23:16

Modula a MiR spolupracují na plně autonomním řešení skladování, vychystávání a manipulace s materiálem

Přední výrobce chytrých úložných řešení a dodavatel AMR robotů vyvinuli plně automatizovaný systém, který dokáže pracovat i bez lidského zásahu

Modula, přední výrobce chytrých úložných řešení, a Mobile Industrial Robots (MiR), jednička na trhu autonomních mobilních robotů, nedávno představili společně vyvinuté automatizované řešení pro manipulaci s materiálem ve skladech, výrobních a distribučních centrech.

Díky podpoře různých konfigurací může řešení plně nebo částečně automatizovat procesy manipulace s materiálem, jako například:

  • Poloautomatizované vychystávání jednotlivých položek, kdy lidský operátor manuálně vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a umísťuje je na mobilní roboty MiR pro autonomní přepravu do určených oblastí, jako jsou konsolidační centra.
  • Poloautomatizované vychystávání s vychystávacími vozíky, kde operátor může vyzvednout více položek a umístit je na vychystávací stanici. Jakmile je vychystávání dokončeno, robot MiR se spojí se stanicí a přesune ji do určené oblasti.
  • Plně automatizované vychystávání jednotlivých položek, přičemž roboty MiR jsou vybaveny robotickým ramenem, které vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a přepravuje je snadno a bezpečně do další zóny nebo konsolidačního centra.
  • Plně automatizované vychystávání polic, kdy jsou roboty MiR vybaveny přizpůsobitelným nadstavbovým modulem, který zvedá, přepravuje a umísťuje přepravky nebo police přímo z nebo do přihrádek VLM systému, což usnadňuje vychystávání a doplňování bez lidského zásahu.
  • Plná automatizace manipulace s paletami, kdy jsou roboty MiR speciálně vybaveny k vyzvedávání velkých a těžkých předmětů z paletového modulu Vertical Lift Module (VLM).

Řešení poskytuje značné úspory času i prostoru, zlepšuje produktivitu a zefektivňuje intralogistiku. Podle generálního ředitele společnosti Modula Massimiliana Gigliho je bezpečnost na pracovišti a spokojenost zaměstnanců také jednou z hlavních výhod společného řešení Modula a MiR.

„Tím, že tento systém přebírá opakující se, fyzicky namáhavé a jinak nebezpečné úkoly, výrazně zlepšuje pracovní podmínky ve skladech, továrnách a distribučních centrech,“ řekl Gigli. „Tváří v tvář nedostatku pracovních sil mohou podniky, které chtějí automatizovat skladování, vychystávání a manipulaci s materiálem, získat nejen vyšší produktivitu, ale také nabídnout zaměstnancům zajímavější práci a bezpečnější pracovní prostředí.“

Systém Modula a MiR, navržený pro modulární a rychlou implementaci, je vysoce adaptabilní zejména ve skladech a distribučních centrech téměř jakékoli velikosti a uspořádání. Jako takový umožňuje postupnou automatizaci a dovoluje podnikům transformovat své procesy vlastním tempem.

Systém dokáže generovat návratnost investic (ROI) již za 6 až 18 měsíců od nasazení.

 


O Module

S více než 30 lety zkušeností je Modula předním výrobcem automatizovaných skladovacích řešení navržených pro optimalizaci prostoru a zlepšení vychystávacích a skladovacích operací pro jakýkoli průmyslový sektor nebo prostředí.

Pro více informací navštivte: www.modula.us

O Mobile Industrial Robots

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní

a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě.

MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu, Soulu a Šanghaji. Firma se sídlem v dánském Odense hned od svého založení v roce 2013 rychle rostla a její obrat se každým rokem výrazně zvyšuje. MiR řídí odborníci s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti Amtech spol. s r.o. a DREAMland PLC

Pro více informací navštivte: http://www.mobile-industrial-robots.com.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]