Automatizace + Robotizace

16. září 2021 10:33

Mobilní robotické příslušenství – nový segment na trhu s roboty

Společnost ROEQ, jeden z vedoucích výrobců mobilního robotického příslušenství (MRE), posiluje své aktivity ve střední a východní Evropě (CEE). ROEQ vstupuje na lokální trhy s řešeními, která podnikům umožní automatizovat široké spektrum procesů vnitropodnikové logistiky – snadno, rychle a za efektivní náklady.

„Vzhledem k velmi rozvinutému výrobnímu sektoru zejména v odvětví automotive, který rychle adoptuje nová řešení postavená na mobilní robotice, představují Česká republika a Slovensko vedle Polska největší potenciál v rámci střední a východní Evropy,“ řekla Shermine Gotfredsen, ředitelka globálního obchodu ve společnosti ROEQ.

ROEQ nabízí inovativní mobilní příslušenství, jako jsou válečkové dopravníky, zdviže, vozíky, podjezdové systémy či komunikační a monitorovací systémy. Například válečkové moduly ROEQ TR500 Auto a TR1000 Auto s automatizovaným zdvihovým mechanismem umožňují robustním autonomním mobilním robotům (AMR) společnosti MiR, včetně modelů MiR500 a MiR1000 (s nosností 500 kg resp. 1 000 kg), nakládat a vykládat zboží a palety různých hmotností ve výrobních zařízeních bez jakékoliv asistence lidské obsluhy.

Důležitou komponentou standardizovaného MRE systému a zastřešující vrstva uceleného nasazení AMR řešení je software ROEQ Assist. Software nahraje přednastavený úkol do robota MiR, který je pak možné modifikovat v rozhraní MiR a rychle a konzistentně distribuovat v rámci celé AMR flotily, a tím usnadňuje integraci, zvyšuje produktivitu a zlepšuje bezpečnost.

Řešení GuardCom od ROEQ, komunikační řešení umožňující robotům MiR osazeným válečkovým dopravníkem ROEQ komunikovat přímo s nakládkovými či vykládkovými stanicemi k zahájení transferu zboží, se navíc umístilo v aktuálním seznamu 50 robotických inovací RBR50 publikace Robotics Business Review. GuardCom dovoluje nahradit těžkopádné WiFi systémy třetích stran a vyhnout se časovým zdržením, chybám a nehodám na místech nakládky a vykládky.

„Uvědomujeme si, že vstupujeme na trh s dlouholetou tradicí řešeních vyráběných ve vlastní režii. Avšak jsme si jisti, že pro české a slovenské podniky jsou přínosy jako lepší návratnost investic, nižší celkové náklady na vlastnictví, spolehlivost, flexibilita a snazší softwarová integrace důležité. Standardní řešení ihned připravená k provozu poskytují úspory při vývoji, implementaci a servisu. Příslušenství ROEQ umožňují zákazníkům využívat výhod vyšší produktivity, vytíženosti a bezpečnosti AMR technologií,“ dodala Shermine Gotfredsen.

ROEQ v České republice a na Slovensku

Řešení ROEQ jsou v České republice na Slovensku dodávána třemi lokálními partnery: AMTECH, MTS a DREAMland.

„Mezi společnostmi, které využívají řešení ROEQ v České republice, můžeme například jmenovat Hella, Parker, Visteon a Witte Automotive. Koncoví zákazníci oceňují rychlou integraci příslušenství umožňující okamžitou optimalizaci přepravních procesů,“ řekl Tomáš Ševčík, obchodní manažer robotických řešení ve společnosti AMTECH.

„S příslušenstvím ROEQ v našem portfoliu jsme schopni dodávat robustní mobilní řešení určené k přepravě ve výrobních závodech, skladech a dalších prostředích. Díky vysoké efektivitě, bezpečnosti a flexibilitě vidíme pro mobilní robotiku na slovenském trhu velký potenciál,“ řekl Dávid Gurčík, produktový manažer pro robotiku ve společnosti MTS.

„Zákazníci vidí velkou hodnotu v jednoduchém nastavení aplikace, spolehlivosti a funkčnosti řešení. Uživatelsky přívětivý software významně přispívá k tomu, že příslušenství ROEQ dokonale zapadá do požadavků společností využívajících AMR roboty ve svých výrobních a skladových zařízeních,“ řekl David Nesiba, Application & Service Engineer ve společnosti DREAMland.

Vývoj trhu s AMR

Podle zprávy analytické společnosti Grand View Research poroste v letech 2020 až 2027 globální trh s AMR roboty každoročně o 19,6 %. Společnost ABI Research předpovídá, že celosvětový trh s AMR vzroste z 800 milionů dolarů v roce 2020 na 49 miliard v roce 2030.


O společnosti ROEQ

Společnost ROEQ vyvíjí příslušenství pro autonomní mobilní roboty (AMR), které efektivně vyplňuje mezeru mezi skladovými a výrobními procesy, když umožňuje průmyslovým podnikům dosáhnout plně automatizované interní logistiky mezi skladem a výrobou. ROEQ byl založen v roce 2017 a je 100% dánskou společností s většinou komponent pocházejících od dánských dodavatelů. Dnes ROEQ vyvíjí, vyrábí a dodává produkty do téměř 40 zemí prostřednictvím více než 100 prodejních partnerů.

Řada produktů ROEQ včetně vozíků, nadstaveb, podjezdových systémů, zdviží a válečkových dopravníků umožňuje robotům MiR nakládat, přepravovat a vykládat vozíky či palety s materiálem zcela bez zásahu lidské obsluhy. Příslušenství ROEQ se využívá v průmyslovém a logistickém segmentu a stejně tak ve zdravotnickém sektoru.

Mohlo by se Vám líbit

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 […]

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se […]

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]