Automatizace + Robotizace

31. března 2020 14:53

HANNOVER MESSE se nebude v roce 2020 konat

Veletrh HANNOVER MESSE se v letošním roce nebude konat kvůli kritické situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a zákazem konání akce ze strany úřadů regionu Hannover.  Z těchto důvodů nemůže být světově nejdůležitější průmyslový veletrh v plánovaném termínu uspořádán. V období před konáním příštího HANNOVER MESSE v dubnu 2021 nabídne veletržní správa vystavovatelům a návštěvníkům možnost hospodářskopolitické orientace a výměny informací o nových technologiích v rámci digitální informační a networkingové platformy.

 

Hannover. V tomto roce nebude mít průmyslový svět možnost setkat se v Hannoveru. Rozsáhlá omezení v cestování, omezení kontaktů a zákaz konání akce v regionu Hannover zabránily konání veletrhu HANNOVER MESSE. Současně je koronakrizí zasaženo také hospodářství. Výrobní podniky – klíčoví účastníci HANNOVER MESSE – již bojují s důsledky pandemie.  Německý průmysl zažívá pokles poptávky a obratu. Důsledkem jsou výpadky subdodávek, zastavení výroby a Kurzarbeit.

 

“V důsledku dynamického vývoje spojeného s Covid-19 a rozsáhlých restrikcí ve veřejném a hospodářském životě se HANNOVER MESSE tento rok nemůže konat,” říká Dr. Jochen Köckler, předseda přestavenstva Deutsche Messe AG. “Naši vystavovatelé, partneři a celý náš tým bojovali ze všech sil, aby se veletrh mohl uskutečnit. Dnes jsme ale museli přijmout rozhodnutí, že v roce 2020 konání tohoto největšího průmyslového světového veletrhu nebude možné.”

 

Je to poprvé v 73-leté historii HANNOVER MESSE, že se veletrh nebude konat. Pořadatelé však nenechají akci kompletně vypadnout. “Potřeba orientace a výměny informací je zejména v krizových časech důležitá,” říká Köckler.  „Proto pracujeme v současné době intenzivně na digitální informační a networkingové platformě HANNOVER MESSE, kterou již brzy představíme naším zákazníkům.”

 

Vystavovatelé a návštěvníci HANNOVER MESSE budou mít k dispozici různé formáty na bázi internetu, které jim umožní výměnu informaci o stávajících hospodářskopolitických výzvách a technologických řešeních. Živé streamy poskytnou interaktivní rozhovory s odborníky, pódiové diskuse a prezetace  best-case z celého světa. Kromě toho dostane online vyhledávač vystavovatelů a produktů další novou funkci. Mimo jiné umožní návštěvníkům a vystavovatelům navázat přímý kontakt.

 

“Víme, že osobní kontakt nelze ničím nahradit, a těšíme se již nyní na dobu po skončení Koronaviru,” říká Köckler. “Ale zvláště v časech krize musíme být flexibilní a jednat pragmaticky. Jako organizátoři světově nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu chceme právě v době krize nabídnout orientaci a udržet hospodářský život. To činíme naší digitální nabídkou.”

 

Thilo Brodtmann, výkonný ředitel Svazu německého strojírenského průmyslu (Germany’s Mechanical Engineering Industry Association – VDMA), řekl: “Zrušení HANNOVER MESSE 2020 je hodné politování, ale je to jediné správné rozhodnutí. Strojírenství se nyní musí koncentrovat na optimalizaci následků pandemie ve vlastních podnicích, tak aby mohly znovu nastartovat. V dubnu  2021 budou strojaři opět v Hannoveru na startu v plné síle.”

 

Wolfgang Weber, předseda představentva ZVEI: „Skutečnost, že se HANNOVER MESSE 2020 nemůže konat, je velká ztráta, ale je to správné rozhodnutí. Pro svět elektrotechnického průmysle je veletrh výkladní skříní, která letos bohužel zůstane zavřena. Naše podniky tak využijí dobu do roku 2021  k odstranění následků koronakrize. V příštím roce se budou prezentovat nejnovějšími produkty a řešeními pro Průmysl 4.0 a energetickými systémy budoucnosti.”

 

HANNOVER MESSE 2021 se bude konat od 12. do 16. dubna 2021.

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]