Automatizace + Robotizace

08. března 2019 08:00

HANNOVER MESSE 2019: Noví roboti se zdokonalenými možnostmi

Elegantní pohyby, fantastické tempo, obrovská síla a přitom mimořádná preciznost – roboti přivádějí každoročně na HANNOVER MESSE návštěvníky k úžasu. V průmyslové výrobě se vždy jedná o otázku spolupráce člověka a stroje, ale ještě nikdy nešlo o natolik úzké propojení jako dnes. Nezadržitelné vítězné tažení kobotů pokračuje. Také umělá inteligence nachází v robotice stále větší uplatnění. HANNOVER MESSE ukáže od 1. do 5. dubna, co nového trh přináší.

HANNOVER MESSE se zaměřuje mimo dalších témat také na roboty. Při cestě po výstavišti se odborní návštěvníci setkávají s roboty v různých halách u mnoha věhlasných klíčových firem odvětví. Ať už jde o průmyslové roboty, kolaborativní roboty nebo autonomní dopravní systémy – jsou symbolem automatizované výroby. „Těšíme se na výraznou prezentaci robotů v Hannoveru“, říká Hubertus von Monschaw, Global Director Integrated Automation, Motion & Drives v týmu HANNOVER MESSE. „Máme některé vystavovatele, kteří se opět vracejí na veletrh a hodně požadavků na zvětšení výstavních expozic. Klíčovými tématy budou koboty a umělá inteligence v robotice: Je vzrušující vidět co se stane, když se pokročilé robotické technologie protnou se systémy strojního učení.

Hala 17 na HANNOVER MESSE se v posledních letech stala hotspotem robotiky a centrálním místem setkání odvětví. K podnikům, které se tam v dubnu představí, patří velká jména jako Fanuc, Yaskawa, Stäubli, Universal Robots, Franka Emika, Denso, Yamaha, Mitsubishi, Kawasaki nebo ABB. Část kompletně zaplněné haly obsadí opět Application Park. Celkem 17 firem zde předvede inovace v robotice, automatizaci, zpracování obrazu a ve službách a ukáže softwarová řešení, zatímco autonomní dopravní systémy představí své schopnosti v mobilních zónách.

Robotika, mobilní roboty, stejně jako kolaborace mezi člověkem a strojem jsou také důležitá témata na Forum Automation, které bude opět organizováno v hale 14. Ve dvacetiminutových přednáškách budou informovat odborníci z průmyslu mezinárodní publikum mimo robotiky také o modulární a elektrické automatizaci, konvertorech frekvencí a motorech, technice pohonů, průmyslových IT nebo o průmyslovém zpracování obrazu a identifikačních systémech.

Společně s Technology Academy organizuje HANNOVER MESSE už podeváté ROBOTICS AWARD. Cena pro aplikovaná robotická řešení je určena podniků a institucím z Německa i ze zahraničí, které se o ni mohou ucházet se svými produkty, projekty a technologickými inovacemi přinosnými pro robotizovaná řešení v oblasti průmyslové automatizace, mobilních robotů nebo autonomních systémů. Na vítěze čeká výhra v hodnotě 10 000 Euro. Slavnostní předání ROBOTICS AWARD se bude konat v rámci veletrhu v úterý 2. dubna ve Forum Automation v hale 14.

www.hannovermesse.de

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]