Automatizace + Robotizace

16. října 2021 23:07

Funkce „Deep Learning” zefektivňuje průmyslovou analýzu obrazu pro kontrolu materiálu

Umělá inteligence softwaru OLYMPUS Stream™ nabízí přesnou a automatizovanou segmentaci obrazu

WALTHAM, Mass. Software pro analýzu obrazu OLYMPUS Stream™ nyní využívá sílu umělé inteligence a přináší segmentaci obrazu nové generace pro průmyslové mikroskopické kontroly. Software ve verzi 2.5 přidává technologii hloubkového učení TruAI „deep-learning“™ od společnosti Olympus, která uživatelům umožňuje trénovat neuronové sítě za účelem automatické segmentace a klasifikace objektů na snímcích z mikroskopu pro řadu kontrol materiálů. Natrénovanou síť lze využít při budoucích analýzách pro podobné aplikace, čímž se maximalizuje efektivita.

Přesná segmentace obrazu
Analýza obrazu je důležitou součástí mnoha použití v oblasti materiálových věd, průmyslu a zajištění kvality. Segmentace obrazu pomocí běžných metod prahování, které jsou závislé na barevných prostorech HSV nebo RGB, však může ve vzorcích opomenout kritické informace nebo cíle. Technologie TruAI společnosti Olympus nabízí přesnější segmentaci založenou na principu hloubkového učení pro vysoce reprodukovatelnou a robustní analýzu.

Snadné trénování a správa neuronových sítí
S řešením TruAI mohou uživatelé jednoduše trénovat robustní neuronové sítě. Snadno použitelné rozhraní umožňuje uživatelům efektivně označovat snímky a spouštět tréninky v dávkách. Sítě lze konfigurovat s mnoha vstupními kanály, trénovat je k identifikaci až 16 tříd a importovat nebo exportovat. Řešení nabízí také možnosti kontroly a úpravy detailů tréninku.

Vícefázová analýza kompozitních materiálů je typickou oblastí použití průmyslové analýzy obrazu, jež využívá technologii „Deep Learning”. Po segmentaci obrazu metodou „Deep Learning” pomocí softwaru OLYMPUS Stream verze 2.5 lze přesně rozlišit a detekovat různé fáze. V kombinaci se softwarovým řešením Count and Measure mohou uživatelé snadno získat opakovatelné a kvantitativní výsledky. Vlevo: původní snímek leptané mědi. Uprostřed: segmentace obrazu pomocí běžných metod prahování. Vpravo: segmentace obrazu za použití „Deep Learning” – hloubkového učení.

Přizpůsobené pracovní postupy uživatelů
Aktualizace softwaru rovněž poskytuje všem uživatelům přístup ke službám přizpůsobení pracovních postupů společnosti Olympus. Tento tým navrhuje přizpůsobené pracovní postupy OLYMPUS Stream tak, aby odpovídaly scénářům, výzvám a cílům konkrétních oblastí použití uživatelů.

Aktualizace softwaru OLYMPUS Stream na verzi 2.5
Zákazníci, kteří používají software OLYMPUS Stream ve verzi 2.4, jej mohou prostřednictvím své stávající licence aktualizovat bezplatně na verzi softwaru 2.5.

Další informace o softwaru pro analýzu obrazu OLYMPUS Stream naleznete na adrese Olympus-IMS.com/Microscope/Stream2.


O společnosti Olympus
Společnost Olympus s nadšením vytváří řešení pro zákazníky v oblasti lékařství, přírodních věd a průmyslová zařízení. Již více než 100 let se společnost Olympus zaměřuje na to, aby byl život lidí zdravější, bezpečnější a spokojenější tím, že pomáhá odhalovat, předcházet a léčit nemoci, rozvíjet vědecký výzkum a zajišťovat bezpečnost veřejnosti.

Společnost Olympus pokrývá průmyslová řešení od průmyslových mikroskopů a videoskopů až k technologiím nedestruktivních zkoušek a rentgenovým analyzátorům. Tyto výrobky mají široké využití při kontrolách kvality, inspekcích a v oblastech použití, kdy je zapotřebí měření. Technologie Olympus, která slouží zákazníkům v oblastech, jako je výroba, údržba a životní prostředí a přírodní zdroje, přispívá ke kvalitě produktů a zvyšuje bezpečnost průmyslové infrastruktury a zařízení. Více informací naleznete na webových stránkách Olympus-IMS.com.

     #   #   #

Olympus, logo Olympus, OLYMPUS Stream a TruAI jsou ochranné známky společnosti Olympus Corporation nebo jejích dceřiných společností

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]