Automatizace + Robotizace

10. října 2023 19:14

Elvira na MSV 2023 představí robotické skenování

Skenery 3D Scantech a Evixscan připevněné na kobotech Universal Robots reprezentují novou úroveň automatizace

Společnost Elvira, přední dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, oznámila že na letošním ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (MSV) představí stolní a ruční 3D skenery na dvou robotických pracovištích.  3D skenery 3D Scantech a Evixscan připevněné na robotických ramenech Universal Robots demonstrují novou úroveň automatizace a přesnosti skenovacích procesů, které umožní výrobním společnostem maximálně využít potenciálu technologií digitalizace a aditivní výroby.

 „Veletrh MSV 2023 pro nás představuje příležitost poskytnout zejména českým a slovenským zákazníkům detailnější pohled na inovativní technologie ve 3D tisku a 3D skenování, které standardně prezentujeme v našem showroomu v Praze Hlubočepích. Jsme velmi rádi, že je můžeme takto přiblížit širšímu okruhu zájemců, zejména pak inovace ve 3D skenování, jež dnes postupují vpřed mílovými kroky,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira.

Vedle technologií 3D skenování představí Elvira na svém stánku své tradiční exponáty z oblasti 3D tisku včetně ukázkových výtisků. Kompletní seznam vystavovaných a prezentovaných výrobků na MSV 2023:

3D tiskárny: (výrobce/model)
Raise3D/Forge1
Raise3D/Pro3 a  Pro3 Plus – HyperSpeed
Raise3D E2
/Figure4

3D výtisky: (výrobce/model)
Raise3D/DF2
Raise3D/Forge1
+ Výtisky dalších 3D technologií

3D skenery: (výrobce/model)
Evixscan/HD Quadro + robotické rameno UR 10e
3D Scantech/Simscan 42 + robotické rameno UR 5e
3D Scantech/IREAL3D iReal 2E
3DScantech/IREAL3D iReal M3
Revopoint mini+ dvouosý otočný stolek
Revopoint POP3 + otočný stolek
Revopoint Range + velký otočný stolek 200 kg

Elvira bude své výrobky předvádět v hale A1, na stánku č. 4. Ve středu pak zástupci Elviry navážou na úspěšnou tradici minulého roku a budou prezentovat zároveň i na Fóru aditivní výroby v předsálí a sálu E1.

 


O společnosti Elvira

Elvira je od roku 1991 dodavatelem kancelářské techniky a služeb na českém a slovenském trhu. V současné době se prostřednictvím svého portálu Abc3D věnuje zejména dodávkám a servisu 3D technologií včetně stolních, profi a produkčních 3D tiskáren, 3D skenerů, softwaru, materiálu a dalších pomůcek. Je poskytovatelem technologií vedoucích 3D výrobců včetně 3D Systems, Raise3D, BCN3D a Omni3D. K zákazníkům společnosti patří zejména průmyslové výrobní společnosti z odvětví automotive, strojírenství, robotiky a letectví, dále pak organizace ve školství a zdravotnictví. Společnost Elvira si zakládá na komplexním a individuálním přístupu k zákazníkům a umožňuje využít všech prezentovaných 3D technologií ve formě služby na míru.

Více na www.abc3d.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]

Digitalizace podniků: Česko je evropskou špičkou v elektronickém sdílení informací

České firmy patří v rámci EU ke špičce ve výměně dat v elektronické podobě, naopak podíl využívání ERP systémů se meziročně snížil. Nejen to vyplývá […]