Automatizace + Robotizace

18. února 2024 09:57

Český Huisman modernizoval svařovacího robota. Nově zvládne 15tunové svařence

Huisman Czech Republic vylepšil svařovacího robota ve svém vývojovém a výrobním závodě ve Sviadnově. Nyní pomáhá vyrábět větší, těžší a tvarově náročnější ocelové komponenty, které bylo dříve možné svařit jedině ručně. Díky instalaci víceosého polohovadla se také rozšířily jeho možnosti v použití 3D tisku.

Inzerce

Společně s modernizací robota proběhla přestavba samotného robotického pracoviště. „Rozšířili jsme ho o novou pojezdovou dráhu, druhý sloup s robotickým ramenem a rovněž o nová polohovadla. S těmito vylepšeními jsme schopni realizovat svařence délky až 24 metrů o hmotnosti až 15 tun, čímž jsme překonali předešlé omezení robotického systému. Nový svařovací robot se stal nezbytnou součástí naší výroby, s výrazným dopadem na efektivitu a kvalitu našich produktů,” uvedl Antonín Jedinák, Welding Leader ze závodu Huisman Czech Republic.

Rozšíření pracoviště zahrnuje také moderní hi-tech vylepšení, včetně 3D kamery „ArcEye“ (v reálném čase skenuje odchylky), automatického měniče hořáků a kartáčů pro robotické čištění svarů. Zvláštní důraz byl kladen na instalaci víceosého polohovadla, což přineslo revoluční možnosti v oblasti 3D tisku metodou WAAM (Wire Arc Additive Manufacturing). Tato inovace umožňuje optimální polohování tištěných součástí.

„V praxi jsme již úspěšně testovali víceosé polohovadlo při svařování demo součástí pro naše klienty, přičemž dosahujeme nejen vyšší efektivity, ale také zvládáme výrobu vysoce kvalitních a precizních produktů,” shrnul Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic, a dodal: Robot se skvěle osvědčuje například při tvorbě komponent příhradových ramen jeřábu a dalších složitých částí.”

 

 

 


O společnosti Huisman:

  • Společnost Huisman, která působí ve Sviadnově od roku 1997, je specialista v konstrukčním navrhování a výrobě „hi-tech“ strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetický, námořní, těžební, železniční a zábavní průmysl.
  • Mezi produkty firmy patří námořní a pozemní jeřáby, mobilní vrtné soupravy, řešení pro pokládání potrubí v moři, zařízení pro zábavní průmysl, podvozky pro stavební a údržbová kolejová vozidla, kompozitní trubky a další.
  • Výrobky společnosti Huisman míří zejména na export do celého světa. Zařízení ze Sviadnova je možné vidět například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.
  • Mezi nejvýznamnější zákazníky českého Huismanu patří společnosti BMS, Heerema, Subsea 7, COSCO, Vekoma.
  • Ve spolupráci se společností SAAB Czech společnost Huisman vyvinula simulátor vrtné soupravy pro zaškolování vrtařů.
  • Česká společnost je členem nadnárodní skupiny Huisman, která byla založena v roce 1929 v Nizozemí a centrála včetně vedení se nachází ve městě Schiedam. Kromě Sviadnova má Huisman výrobní závod v holandské centrále a také v Číně. Obchodní zastoupení včetně projektové a servisní podpory je dále ve Spojených státech amerických, Brazílii, Singapuru a v Norsku.

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]