Automatizace + Robotizace

16. července 2019 09:24

All-in-one roboty EPSON

OPTICONTROL s. r. o. představuje All‑in‑One roboty EPSON určené i pro ty nejjednodušší aplikace, kde se v minulosti nevyplatilo robotizaci zavádět. Co to znamená? Roboty EPSON pokrývají veškeré požadavky průmyslu na výkon robotů.


Od extrémně rychlých aplikací, s roboty série G, kde manipulační čas pro díl může spadnout hluboko pod jednu sekundu, přes aplikace se standardními časy cyklu. U standardních aplikací, které nevyžadují ty nejvýkonnější roboty pak může zákazník použít roboty série LS, které sice nejsou tak rychlé, ale zato jsou cenově výhodnější. To vede k optimalizaci nákladů na vývoj aplikace. EPSON šel však o krok dál a část svých průmyslových robotů zaměřil na segment tzv. „Jednoduchých aplikací“. Jedná se o aplikace, kde není potřeba extrémní rychlost a většinou se jedná o jednoduché pohyby. Typickým příkladem takové aplikace je překládání dílu pneumatickým manipulátorem o dvou nebo třech osách. U takové aplikace bylo dříve nasazení průmyslového robotu neekonomické. Pro tento typ aplikací nabízí EPSON také řešení. Řešení v podobě průmyslového SCARA robotu T3-401S. Jedná se o robot s dosahem 400 mm a nosnost 3 kg s cenou robotu 7 500 €.

Robot EPSON SCARA T3-401S

Po rozboru nákladů na danou aplikaci pak vyplývá, že integrace robotu vyjde stejně nebo mnohdy lépe než stará řešení s pneu. či servo osami. Pro integraci robotu je zapotřebí robot pouze ustavit, zapojit napájení a naprogramovat. Na druhou stranu u pneumatického manipulátoru je potřeba více času na konstrukci, výkresovou dokumentaci, obrábění, montáž, instalaci, ladění čidel atd. Nehledě pak na faktor přenastavování takového systému, kdy robot bezesporu vede.

Inzerce

Pro aplikace vyžadující větší dosah či nosnost nabízí EPSON robot T6-602S. Tento má nosnost 6 kg, dosah 600 mm a zdvih 200 mm, za cenu 9 500 €.

Robot EPSON T6-602S

V neposlední řadě pro aplikace vyžadující manipulaci ve všech směrech je možné aplikovat 6osý robot VT6-A901S, který má dosah 900 mm a nosnost 6 kg za cenu 13 000 €. Toto řešení může být např. vhodné pro obsluhu CNC strojů, jako je vykládání a zakládání obrobku, jeho poletování či montáž do sestav.

6osý robot EPSON VT6-A901S

Všechny výše zmíněné roboty mají jedno společné, a tím je integrovaná řídicí jednotka. Integrace je pak o to jednodušší a rychlejší, jelikož není potřeba řídicí jednotku a kabeláž někde uchycovat apod. Toho bylo dosaženo díky miniaturizaci řídicí jednotky bez omezení výkonu. Díky tomu řídicí jednotka umožňuje provádění až 32 + 16 paralelních procesů se všemi funkcemi jako u jiných sérií. V základu je robot vybaven 32 digitálními vstupy a 16 výstupy a možností komunikace přes Ethernet či ModBus, s možností doplnění o jiné FieldBus karty. V neposlední řadě systém umožňuje propojení s kamerovým systém CV2 či Vizualizací ovládání GUI. Vše je podpořeno vývojovým prostředím RC+7 včetně simulátoru zdarma (ke stažení na www.opticontrol.cz). S využitím simulátoru je možné aplikaci navrhnout a naprogramovat offline a následná instalace robotu a uvedení aplikace do provozu může být otázkou minut. Pro inspiraci zhlédněte video na YouTube kanálu OPTICONTROL s. r. o.

www.opticontrol.cz

Mohlo by se Vám líbit

Odměřovací pravítka, která jsou rychlejší než Ferrari a Boeing

Co mají společného odměřovací pravítko, Boeing 737, Ferrari a sedačková lanovka?  Jsou to technologie, které ve vysokých rychlostech dosahují ohromující přesnosti na hranici fyzikálních zákonů. […]

Odbřitování pro obzvláštní čistotu dílů

Zvláštní specifikace čistoty v rozsahu méně než 100 mikrometrů jsou dnes běžné v mnoha odvětvích. V procesech je lze bezpečně splnit – zejména u třískově […]

Velecký: Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Téměř 10 let zkušeností má strojírenská firma s dodávkami pneumaticky do průmyslových firem v Česku. Kde se pneumatika nejvíc uplatňuje? Jaké má pneumatika HENNLICH přednosti? Jaká je […]