Automatizace + Robotizace

01. března 2019 15:59

ALL-IN-ONE Robot EPSON VT6

Letos v Lednu společnost EPSON představila 6osý robot nové generace s označením  VT6-A901S. Vnesla tak do řady 6osých robotů inovativní řešení, které se zaměřuje zejména na efektivitu. Jedná se o efektivitu v několika směrech. Hlavním atributem Robotu VT6 je integrovaná řídící jednotka v samotném těle manipulátoru. Tento koncept byl již použit u SCARA robotů série T, kde se mimořádně osvědčil. Integrovaná řídící jednotka sebou nese několik výhod. První je ušetření místa v zařízení, kdy není potřeba zabudovávat standardní řídící jednotku, popřípadě vést kabeláž mezi ní a manipulátorem. Dále pak toto řešení nese velmi významné omezení instalačních časů. V praxi pak celá instalace probíhá v 5 jednoduchých krocích kdy robot vybalíte z krabice, ustavíte na příslušné místo, přišroubujete čtyřmi šrouby, zapojíte do zásuvky  a můžete začít programovat aplikaci. Tyto dvě nesporné výhody v konečném důsledku vedou k výraznému snížení nákladů na integraci tohoto robotu.

Použití nejmodernějších technologií z dílny EPSON vedlo k miniaturizaci řídící jednotky bez omezení výkonu. Díky tomu je řídící jednotka umožňuje provádění až 32+16 paralelních procesů se všemi funkcemi jako u jiných sérií. V základu je robot vybaven 32 digitálními vstupy a 16 výstupy a možností komunikace přes Ethernet či ModBus, s možností doplnění o jiné FieldBus karty. V neposlední řadě systém umožňuje propojení s kamerovým systém CV2 či Vizualizací ovládání GUI. Vše je podpořeno vývojovým prostředím RC+7 včetně simulátoru zdarma (ke stažení na www.opticontrol.cz).

Parametry robotu, nosnost 6kg a dosah 900mm, jsou navrženy, tak aby robot pokryl nejširší škálu aplikací v daném sektoru. Inovativní konstrukce průchozí příruby u 6té osy zjednodušuje vedení kabeláže ke koncovému efektoru.

Průmyslový robot VT6-A901S je vhodný jak pro aplikace, kde se v minulosti nevyplácelo zavádět robotizaci, díky jeho pořizovací ceně 13.000,- EUR.

Tak i pro ty, které potřebují být rychle hotové a výroby schopné, díky nejjednodušší integrací průmyslového 6osého robotu na trhu. Pro inspiraci zhlédněte video na YouTube kanálu OPTICONTROL s.r.o.

www.opticontrol.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]