Automatizace + Robotizace

03. listopadu 2022 21:13

AGILOX představuje nový robot ODM

AGILOX rozšiřuje svůj sortiment o inteligentní manipulační vozík

S novým manipulačním vozíkem ODM se firma AGILOX, výrobce AMR, zaměřuje na zcela novou oblast použití: přepravu malých nákladů.

Po AGILOX ONE a AGILOX OCF nyní přichází AGILOX ODM. Společnost, která se specializuje na logistické roboty, přidává do své řady chytrých dopravních prostředků řízených inteligencí hejna malý autonomní manipulační vozík. S novým manipulačním vozíkem ODM se tak firma AGILOX, výrobce AMR,
zaměřuje na zcela novou oblast použití: přepravu malých nákladů.

Společnost AGILOX rozšiřuje svůj sortiment autonomních mobilních robotů (AMR) o nový malý všesměrový manipulační vozík AGILOX ODM. Zatímco AGILOX ONE je vybaven nůžkovým zdvihacím zařízením a AGILOX OCF má volný zdvih pro manipulaci s břemeny, AGILOX ODM je malý manipulační vozík s  všestranným pohybem. To znamená, že může manipulovat s břemeny s maximální hmotností 300 kg až do maximální výšky zdvihu 250 mm a přepravovat je do místa určení. Inteligentní koncept AMR s technologií AGILOX X-SWARM tak otevírá nové oblasti použití v dalších průmyslových segmentech, protože malé přepravní palety (např. plastové boxy), pro jejichž přepravu jsou nové vozíky ODM společnosti AGILOX určeny, jsou široce používány zejména v elektronickém a farmaceutickém průmyslu.

Podrobnosti o novém vozíku ODM od firmy AGILOX
S vozíkem AGILOX ODM přinesla firma AGILOX do konceptu automaticky naváděných vozidel novou myšlenku: autonomní kompaktní vozidlo se volně pohybuje výrobními nebo skladovacími halami a perfektně v nich zajišťuje tok materiálu. Stejně jako vozíky AGILOX ONE a AGILOX OCF, také AGILOX ODM používají podvozek s všesměrovým pohybem. To jim umožňuje zajíždět příčně do regálových uliček nebo se otočit na místě a manévrovat i v nejužších prostorech. Lithium-železo-fosfátový akumulátor (LiFePO4) zajišťuje krátké doby nabíjení a dlouhé provozní cykly.

„AGILOX je značka, která si vybudovala pevný základ už s vozíky AGILOX ONE a AGILOX OCF. S novými vozíky AGILOX ODM zůstáváme věrní naší značkové DNA a zároveň se zaměřujeme na přepravu malých nákladů, abychom podpořili náš plán růstu a stali se předním světovým poskytovatelem AMR,“ říká Georg
Kirchmayr, generální ředitel AGILOX Services GmbH.

Výhody vozíků AGILOX
S novými vozíky AGILOX ODM mohou zákazníci těžit ze všech výhod osvědčené technologie X-SWARM, stejně jako u vozíků AGILOX ONE a AGILOX OCF: jedinečného (intra-)logistického řešení navrženého od základů.

Vzhledem k tomu, že vozíky AGILOX AMR nepotřebují centrální řídicí systém a mohou se orientovat ve stávajícím prostředí s milimetrovou přesností, eliminuje to časově náročné a nákladné úpravy infrastruktury. Autonomní vyhledávání trasy také umožňuje vozíkům vyhýbat se překážkám bez cizí pomoci. Pokud není možné zjištěnou překážku pro její velikost nebo nedostatečný prostor překonat, AMR během několika sekund vypočítá novou trasu, aby se co nejrychleji dostal do cíle. Pro zákazníky to znamená maximální svobodu ve stávajících procesech, protože se nemusí přizpůsobovat autonomnímu systému mobilního robotu. Místo toho se systém přizpůsobuje procesům zákazníka. Plně autonomní navádění navíc zajišťuje bezpečnost pracovních procesů – dokonce i při smíšených operacích.

Zprovoznění inteligentních intralogistických řešení metodou Plug & Perform a absence hlavního počítače i navigačních pomůcek také osvobozuje zákazníky  AGILOX od nutnosti únavných přestaveb. Logistické roboty se po uvedení do provozu samy (decentralizovaně) organizují podle principu inteligence hejna, tj. několikrát za sekundu si vyměňují informace, aby celá flotila mohla vypočítat nejefektivnější trasy a zabránit případným uváznutím na mrtvém bodě dříve, než k nim dojde. Zákazníkům to přináší to, že systém pracuje nepřetržitě, hladce a bez prostojů. Díky technologii AGILOX X-SWARM se stává minulostí i časově náročná koordinace vozidel zákazníkem. Výhodou pro zákazníka je větší flexibilita, protože to umožňuje rozšířit oblast provozu vozidla během několika minut. Také to znamená, že je velmi snadné AMR AGILOX přemístit, když mají být dočasně použity v jiných oblastech výrobního závodu nebo v jiném závodě. Vzhledem k tomu, že vozíky AGILOX mohou prostřednictvím IO terminálů komunikovat s jinými stroji nebo infrastrukturou budov, nejsou pro ně problém ani automatické dveře  nebo přejezd výtahem mezi podlažími. Zákazníci tak mají v organizaci svých výrobních procesů maximální flexibilitu.

Další velkou výhodou je smíšený provoz flotily AGILOX v „hejnu“. Menší vozidla řad AGILOX ONE a ODM pak mohou například zásobovat montážní pracoviště nebo regály e-Kanban, zatímco vozidla AGILOX OCF přepravují celé palety. Je to snadné, protože všechna zařízení AGILOX používají stejnou infrastrukturu řízení a stejnou WiFi.

http://www.agilox.net


Nové vozíky AGILOX ODM přepravují do místa určení břemena o maximální hmotnosti 300 kg


AMR od firmy AGILOX nepotřebují centrální řídicí systém a s milimetrovou přesností se orientují ve stávajícím prostředí.

Kredit: © AGILOX

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]