Automatizace + Robotizace

18. prosince 2018 11:02

ABB je třetí největší exportér

Společnost ABB, lídr v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky, získala 3. místo v prestižní kategorii pro exportéra, který vyvezl v roce 2017 výrobky a služby do největšího počtu zemí.

Dne 17. prosince 2018 byly v Kaiserštejnském paláci v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři. Vyhlášení výsledků 24. ročníku soutěže „Exportér roku 2018“ se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR. Ocenění z rukou ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové a místopředsedy Senátu Milana Štěcha převzala také společnost ABB.

„Umístění v této prestižní soutěži svědčí o dlouhodobé vysoké kvalitě výrobků a služeb ABB vyráběných v České republice. Například tým z našeho inženýrského centra v Ostravě se podílí na projektech dodávaných ABB do celého světa a jeden z našich závodů v Brně je největším světovým výrobním závodem pro přístrojové transformátory a snímače pro střední napětí a současně největší továrnou v Evropě pro vzduchem izolované rozvaděče,“ říká Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.

Produkty z ABB Česká republika míří z více než 70 procent na export a jsou obchodovány v rámci vysoce prestižních zakázkách, jako je nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa (828 m) v Dubaji, kam dodává brněnský závod ABB, nebo unikátní plošina Goliat v Barentsově moři, kde je využíván software u ostravského operačního centra ABB.

Pořadatelem soutěže je sdružení Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR. Za ABB ocenění převzala osobně Tanja Vainio. Tímto úspěchem společnost ABB opět potvrdila své silné postavení na českém trhu, jejíž výrobky jsou konkurenceschopné po celém světě.

Na fotografii zleva Tanja Vainio, generální ředitelka ABB ČR a SR, a Kateřina Pištorová, ředitelka komunikace a PR ABB ČR.

www.abb.com

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]